Čeho se nejvíc bojí lidé v různých zemích světa?

Čeho se nejvíc bojí lidé v různých zemích světa?
Autor: Dollarphotoclub/vlorzor |Popisek: Ilustrační foto
19 / 10 / 2014, 09:00

19.10.2014 / Pew Research Center ve Washingtonu publikoval studii, ve které 48 000 obyvatel planety ze 44 zemí odpovědělo, čeho se nejvíc v životě bojí.

Průzkum byl uskutečněn na jaře tohoto roku, tedy před propuknutím epidemie eboly v Africe, války na Ukrajině a ofenzivy islámského státu v Iránu a Sýrii. Tyto události jistě strukturu obav příslušníků jednotlivých států proměnily zejména v Evropě a Severní Americe.

U Japonců, Rusů, obyvatel postsovětských republik a Brazilců převažovaly největší obavy z jaderných zbraní.

Jihoafričané, Tanzanci, Keňané a Uganďané mají největší strach z nemoci AIDS a dalších nemocí.
Číňané mají největší obavy ze znečištění a ničení přírody.

Obyvatelé Středního Východu z náboženské a národnostní nesnášenlivosti.

Většina Evropanů a obyvatel USA měla největší strach ze sociální nerovnosti, rozdílů mezi bohatými a chudými. Nejvýrazněji se to projevilo ve Španělsku a Řecku, zemích nejcitelněji zasažených ekonomickou krizí. Dále pak v Německu, Polsku a Itálii.
Česká republika bohužel nebyla součástí studie. Obyvatelé Velké Británie cítí jako největší nebezpečí rasovou a národnostní nenávist, stejně jako Izraelci, Palestinci, Libanonci, Tunisané, Egypťané, Jordánci, Turci, Indové, a obyvatelé Malajsie. Francouzi jsou rozděleni. Velká část z nich považuje za největší zdroj obav sociální nerovnost a druhá část náboženskou a národnostní nesnášenlivost. Stejně tak Američané.
Sociální nerovnost jako největší zdroj obav vidí 27% z nich, rasovou a národnostní nesnášenlivost 24% a riziko rozšíření jaderných zbraní 23%. Přičemž republikáni považují za výrazně větší nebezpečí náboženskou a národnostní nesnášenlivost demokraté naopak sociální nerovnost.

Psali jsme také:

Zranitelnost západního světa odhalila ebola

Digitální vydírání a krádež identity hrozí polovině populace

USA proti ebole. Ještě větší katastrofa než jsme čekali!

Islámská hrozba mění svět

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace