Čeká brzy Švédsko radikální změna? Protiimigrační Švédští demokraté by nyní vyhráli volby

Čeká brzy Švédsko radikální změna? Protiimigrační Švédští demokraté by nyní vyhráli volby
Autor: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: migranti
27 / 03 / 2017, 07:30

Švédským demokratům raketově vzrostlapodpora.

Pokud by se nyní konaly parlamentní volby, zvítězili by Švédští demokraté, jejímž stěžejním tématem je imigrace. Informoval o tom deník Independent.

Tato strana by nyní obdržela podle průzkumu agentury YouGov 23,9% všech hlasů. což je skoro dvojnásobek hlasů, které dostala strana při posledních volbách v roce 2014. Průzkum popularity také zveřejnila agentura Reuters, jež citovala průzkum provedený think-thankem Novus. Ten sice přisuzuje Švédským demokratům ,,jen" 19.2% podpory voličů, ale i tak se strana umístila aktuálně na druhém místě.

Naopak volební preference švédské levice jako celku povážlivě klesají. Levice je vnímána jako hlavní viník nezvládnuté migrační krize v zemi. Sociální demokraté si pohrošili z 31% hlasů, které získali v roce 2014, na 22%, a Umírněná strana, která plní roli opozice, získala v aktuálním průzkumu 15,4%. Při posledních volbách přitom dostala 23,3%. Vládní Strana zelených, jež se též počítá do levice, klesla z 6,9% na 3,5, a nedostala by se do parlamentu. Povinná kvóta je ve Švédsku stanovena na 4 % hlasů.

V současnosti mají Švédští demokraté v jednokomorovém švédském parlamentu, který má celkem 49 poslanců. Strana patří do opozice, ovšem to by se příštích volbách mohlo změnit. Na svých webových stránkách strana píše, že multikulturalismus „vede k fragmentaci a segregaci tam, kde se střety kultur odehrávají.“ Strana usiluje o omezení imigraci rodin a dlouhodobě upozorňuje na to, že masová imigrace do Švédska bude mít na zemi zhoubné následky.

 

psali jsme:

Švédský demokrat vmetl komunistovi: Žijete v etnicky homogenní čtvrti, vás se imigrace netýká!

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace