Celá posádka ztracené argentinské ponorky ARA San Juan zemřela. Příčinou tragédie byla exploze

Celá posádka ztracené argentinské ponorky ARA San Juan zemřela. Příčinou tragédie byla exploze
Popisek: ponorka
23 / 11 / 2017, 22:30

Pátrání po ztracené argentinské ponorce ARA San Juan dopadlo tragicky. Celá posádka plavidla, která čítala 43 mužů a jedinou ženu, zemřela v důsledku výbuchu na palubě. Informaci potvrdilo argentinské námořnictvo.

Po týdenním pátrání po ztracené argentinské ponorce je tak jasno. Posádka plavidla nepřežila výbuch na palubě, v důsledku něhož zemřelo všech jejích 44 členů. Zatím nené jasné, co bylo příčinou výbuchu.

psali jsme: Stratila sa argentínska vojenská ponorka ARA San Juan, 44 členov posádky na palube

CNN informovala o tom, že v místě, kde se ponorka pohybovala naposledy, byl slyšet výbuch. To, že k výbuchu došlo, následně potvrdilo argentinské námořnictvo. To dnes večer přineslo zprávu, že výbuch zabil celou posádku ponorky, po níž se několik posledních dnů pátralo. Podle mluvčího argentinského námořnictva Enriqua Balbiho  se jednalo o jeden silný výbuch.

Tragédie ponorky ARA San Juan připoměla neštěstí ruské jaderné ponorky Kursk, která se potopila v srpnu 2000 v Barentsově moři. Rusko tehdy čelilo kritice, že krizovou situaci ohledně ponorky vyhodnotilo nedostatečně rychle a začala i pozdě se záchrannými operacemi.

psali jsme: Stane se z potopené sovětské ponorky K-159 podmořský Černobyl?

 

Zdroj: edition.cnn.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace