Celá Ukrajina bude v plamenech - Medveděv vyhrožuje jadernými zbraněmi

Celá Ukrajina bude v plamenech - Medveděv vyhrožuje jadernými zbraněmi
Autor fotografie: Pixabay License Free for commercial use|Popisek: Dmitrij Medveděv
05 / 02 / 2023, 07:00

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv pohrozil, že Moskva provede odvetné údery v případě útoku ukrajinských sil na „objekty“ na okupovaném Krymu. Zástupce režimu Vladimira Putina řekl, že Rusko je připraveno k tomuto účelu použít všechny druhy zbraní.

„Pokud Ukrajina zaútočí na ruská zařízení na Krymu, nedojde k žádnému vyjednávání. v tomto případě jsou možné pouze odvetné údery z Ruska. Celá Ukrajina, která zůstala pod vládou Kyjeva, vzplane,“ pohrozil Medveděv.

Podle zástupce Kremlu může být reakce Moskvy jakákoliv. "Putin to řekl jasně, neklademe si žádné limity a v závislosti na povaze hrozeb jsme připraveni použít všechny druhy zbraní,“ řekl v rozhovoru pro ruskou mediální skupinu RBC bývalý ruský prezident.

Dodal, že by to bylo v souladu s ruskou obrannou doktrínou, včetně „Základů jaderného odstrašení“.

Portál Ukrajinská Pravda připomíná, že podle paragrafu 19 Politiky jaderného odstrašování může Rusko použít jaderné zbraně „v případě agrese proti Rusku s použitím konvenčních zbraní, kdy je ohrožena samotná existence státu“.

Zdroj: tvp.info

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace