Celkem 86 mrtvých a 186 zraněných při výbuších v Ankaře

Celkem 86 mrtvých a 186 zraněných při výbuších v Ankaře
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Záběry z Ankary
10 / 10 / 2015, 15:30

Bilance dvou útoků sebevražedných atentátníků v Ankaře je nejkrvavější za posledních 20 let v Turecku. Výbuchy byly tak silné, že otřásly výškovými kancelářskými budovami ve velké vzdálenosti. Očekává se, že počet obětí bude ještě stoupat.

Ankara

Oba útoky podle všeho souvisely s mírovými protesty Odborové konfederace pracovníků ve státních službách a dalších levicových subjektů. Účastnit se měla i prokurdská Demokratická strana lidu, protesty směřovaly proti konfliktům mezi armádou a Kurdy. Exploze se udály poblíž železniční stanice v centru tureckého hlavního města, sdělila Dogan News Agency.

"V současné době víme, že teroristický útok zabil 86 lidí, 186 lidí je zraněno, včetně 28 ve vážném stavu. Velký počet lidí, kteří se účastnili demonstrace, zabraňoval sanitkám rychle se dostat na místo a odvážet oběti do nemocnic, "uvedl turecký ministr zdravotnictví Mehmet Muezzinoglu na tiskové konferenci.

Podle zpráv z místa tragédie, leží lidksá těla v řadách před železniční stanicí.

K útoku se zatím nepřihlásila žádná teroristická skupina, podezření ale padá na Islámský stát, nebo kurdské separatisty.

Zdroj: BBC, Reuters, Sputnik News

Tagy článku