Čelní srážka dvou vlaků na jihu Itálie si vyžádala nejméně 12 mrtvých

Čelní srážka dvou vlaků na jihu Itálie si vyžádala nejméně 12 mrtvých
Autor fotografie: Google map
12 / 07 / 2016, 14:00

AKTUALIZOVÁNO / Počet obětí úterní srážky vlaků na jihu Itálie dnes vzrostl na přinejmenším 27. Úřady zahájily vyšetřování neštěstí. Hlavní vyšetřovací verzí je podle agentury ANSA lidská chyba. Více na:

13.7. / Kromě 27 mrtvých utrpělo také zhruba pět desítek lidí zranění, někteří z nich jsou stále v kritickém stavu. Premiér Matteo Renzi vyzval v úterý večer při návštěvě místa tragédie k důkladnému vyšetření události. Zdroj: e15.cz


 

12.7. /  Při čelní srážce vlaků na jihu Itálie dnes krátce před polednem zahynulo nejméně 20 lidí a 35 osob bylo zraněno. Oznámily to místní zdroje, původní bilance hovořila o 12 mrtvých, avšak s tím, že jde o předběžné údaje. České ministerstvo zahraničí zatím nemá informace, že jsou mezi oběťmi také Češi.

 


14:00 / Desítky dalších osob jsou zraněny. Každý z vlaků měl čtyři vagony, první dva vozy z obou vlaků byly při srážce zcela zničeny. Neštěstí se stalo kolem 11:30 hod. na regionální trati mezi městy Ruvo di Puglia a Corato, asi 30 kilometrů západně od města Bari. Linkou podle listu La Repubblica cestuje obvykle mnoho lidí. Denně projede na trati přes dvěstě vlaků. Podle italských médií bylo v soupravách hodně dětí a studentů. Záchranářům se ještě nepodařilo z trosek vyprostit všechny cestující. Na místě zasahují desítky záchranářů a vrtulníky přepravují zraněné do blízkých nemocnic.

 

Tagy článku