Celoevropská petice proti kvótám

Celoevropská petice proti kvótám
13 / 05 / 2016, 14:15

Dvacítka protiimigračních hnuti EU - Pevnost Evropa dnes jednala v Praze o celoevropské petici proti kvótám

Již podruhé za tento rok se v Praze setkávají na pozvání Úsvitu zástupci Pegidy, Estonské parlamentní Konzervativní strany, italské  Ligy Severu a dalších více než dvaceti protiimigračních hnutí v Evropě. Jedním z cílů setkání je dohoda o celoevropské petici proti bruselským kvótám, která by byla projednána v Evropském parlamentu. Setkání předsedá válečný veterán, předseda Úsvitu Miroslav Lidinský.

„Bojoval v Afghánistánu proti islámským teroristům s Českou armádou a nyní v boji pokračuje s námi,“ řekla o předsedovi Úsvitu mluvčí Pegidy Tatjana Festerling, která je vůdčí osobnosti celé této prozatím neformální formace vystupující pod názvem Pevnost Evropa.

V únoru hnutí společně úspěšně zorganizovali demonstrace proti proimigrační politice EU v řadě měst Evropy. V Praze demonstrace proběhla na Hradčanském náměstí.

„Našim Evropským partnerům chci vysvětlit, proč Úsvit usiluje o vypsání referenda o kvótách a vystoupení z EU. Naším cílem není Evropu rozbít, ale Brusel všemi prostředky nutit k zásadní reformě,“ řekl na tiskové konferenci předseda Úsvitu Miroslav Lidinský.

Mluvčím evropské petice proti kvótám budou v Evropském parlamentu šéfka Pegidy Tatjana Festerling, předsedkyně estonské Konzervativní strany Maria Kaljuste a předseda Úsvitu, válečný veterán Miroslav Lidinský.

Celý text petice je následující:

CELOEVROPSKÉ STOP KVÓTÁM! Dle článků 20 a 227 Smlouvy o fungování Evropské unie (SFEU) a článek 44 Listiny základních práv Evropské unie. My, níže podepsaní občané suverénních států Evropské unie, požadujeme, aby Evropský parlament i Evropská komise neprodleně anulovaly všechna svá rozhodnutí o zavedení tzv. přerozdělovacích kvót. Jedná se o bezprecedentní porušení suverenity jednotlivých členských států Evropské unie. Trváme na tom, že Evropská unie musí zůstat demokratickým uskupením svobodně spolupracujících národních států, neboť na tomto principu byla EU založena. Jen tak může nadále existovat! Je nepřípustné, aby kdokoliv, včetně Evropské komise, zasahoval do výsostných pravomocí členských států, které se týkají nezcizitelného práva vlády každého jednotlivého státu rozhodovat o tom, zda a komu bude udělen azyl nebo dočasné či trvalé povolení k pobytu na území daného státu.

Jan Zilvar, tiskový mluvčí Úsvit Národní koalice

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace