Čelovka Fenix HL60R s dosvitem téměř 120 metrů

Čelovka Fenix HL60R s dosvitem téměř 120 metrů
Popisek: Čelovka Fenix HL60R
21 / 02 / 2016, 08:45

Moderní čelovka Fenix HL60R vzbudí pozornost mezi profesionály, jako jsou záchranáři či horská služba, policisté nebo členové bezpečnostních služeb. Ocení ji všichni, kteří pro výkon svého povolání potřebují spolehlivý, odolný, nabíjecí a vysoce výkonný zdroj světla při kterém mohou mít volné obě ruce.

Nepřehlédnutelnými devizami nové čelovky jsou především doslova zářný výkon 950 lumenů, úctyhodný dosvit 116 metrů, výdrž až 100 hodin, rozumná velikost a možnost dobíjení přes vestavěný micro-USB port. Osazena je nejmodernější špičkovou LED Cree XM-L2 T6 s teplejším odstínem světla, které zajišťuje věrnější podání barev a kontrastů v terénu. Dvojice doplňkových červených diod umožňuje komfortnější noční vidění, snazší adaptaci očí na tmu a v neposlední řadě také možnost nenápadnějšího pohybu v noci.

Bílá LED nabízí možnost volby z pěti režimů (turbo, vysoký, střední, nízký a eco). Mimořádně výkonný režim turbo poskytující světelný tok 950 lumenů slouží pro krátkodobé osvětlení maximálního možného prostoru. Pro prozkoumání blízkého okolí vám bohatě poslouží střední režim svitu se 150 lumeny, v případě náročných podmínek potom vysoký režim o 400 lumenech. Nejnižší eco režim s 5 lumeny postačuje například pro základní orientaci v místnosti a nabízí velmi dlouhou výdrž až 100 hodin svícení. Stejnou dobu nepřetržitého svitu přináší i červené LED, díky kterým zbytečně nepřitáhnete pozornost okolí.

Tělo čelovky v sobě ukrývá li-ion akumulátor typu 18650 o kapacitě 2 600 mAh, který lze snadno dobíjet prostřednictvím vestavěného micro-USB portu (lze dokoupit USB adaptéry pro nabíjení z elektrické sítě či v autě). Přikoupit si samozřejmě můžete také další li-ion akumulátory s rozličnými kapacitami. Pokud použijete akumulátor s kapacitou 3 400 mAh, dosáhnete o 20% delší výdrže. Alternativně můžete čelovku napájet také dvojicí jednorázových CR123A baterií, na jejichž funkčnost se můžete spolehnout i při teplotách hluboko pod bodem mrazu.

Na první pohled působí tělo čelovky bytelným, až robustním dojmem, ve skutečnosti vás ale při rozměrech 8,7 cm x 7 cm x 4,6 cm a váze pouhých 167 g včetně akumulátoru nebude omezovat při žádných pohybových aktivitách. Čelovka díky pevným popruhům sedí stabilně na hlavě, můžete ji bez obav používat i za silného deště, protože je dle standardu IPX8 vodotěsná i při ponoření do dvoumetrové hloubky. Stejně tak se nemusíte obávat náhodného pádu, díky konstrukci z leteckého duralu je čelovka nárazuvzdorná.

Policisté ocení možnosti čelovky při řadě specializovaných činností, kriminalisté například při ohledání místa činu, vhod přijde také psovodům, vysokou užitkovost potom přináší při pátracích a vyhledávacích akcích nebo ochraně objektů.

Všechny parametry čelovky HL60R jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Čelovka HL60R je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Doporučená maloobchodní cena je 2 099 Kč včetně DPH (cena včetně akumulátoru a USB kabelu).

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace