Cenzura "nevhodného" obsahu v médiích a na sociálních sítích. Hrozí vysoké tresty.

Cenzura &quote;nevhodného&quote; obsahu v médiích a na sociálních sítích. Hrozí vysoké tresty.
27 / 09 / 2015, 10:15

AKTUALIZOVÁNO / Šéf Facebooku Mark Zuckerberg přislíbil kancléřce Merkelové, že "přijme opatření proti nenávistným projevům."

27.9.2015 / Oba se vzájemně ujistili, že se musí situace "změnit". Tato slova padla na včerejší večeři u příležitosti zasedání OSN v New Yorku. Informaci zveřejnil německý server Frankfurter Allgemeine Zeitung. Zuckerberg  zároveň přislíbil, že spolu se zakladatelem Microsoftu Billem Gatesem bude podporovat myšlenku Internet pro všechny do roku 2020 a zejména pro uprchlíky v utečeneckých táborech. 

YouTube, BR24

26.9.2015 / V Německu byla zřízena pracovní skupina, která se bude zabývat trestním stíháním osob za zveřejňování "nevhodných" názorů a komentářů.  Informaci zveřejnil 24. září server legalinsurrection.com s odvoláním na The Wall Street Journal a uvádí:

"Mainstreamová média v Německu jsou "synchronizovaná" s vyjádřeními politiků ze všech významných politických stran a všichni se chlubí "politickou shodou" v otázce přistěhovalecké politiky kancléřky Merkelové."

Přestože došlo ke shora uvedené "politické shodě", německé úřady nejsou spokojeny s názory a komentáři zveřejňovanými na sociálních sítích, především na Facebooku. 

Stejnou cenzuru již zavedlo Rakousko, chce trestně stíhat uživatele na sociálních sítích za rasistické a xenofobní příspěvky

Německý ministr spravedlnosti Heiko Maas uvedl po setkání s vedením berlínské pobočky Facebooku, že pracovní komise složená ze zástupců Facebooku, jeho "internetových konkurentů" a ministerských úředníků bude  vyhodnocovat, zda uživatelé sociálních sítí nezveřejňují příspěvky s "nevhodným obsahem", které jsou za hranicí svobody projevu nebo jsou přímo nezákonné podle německé legislativy. 

Policie důrazně varuje před rasistickými a xenofobními názory na sociálních sítích. Můžeme se dopustit trestného činu.

Kromě toho se společnost Facebook rozhodla financovat aktivistické skupiny, které budou vyhledávat tyto příspěvky na sociálních sítích. Facebook také uvedl, že poskytne finanční podporu organizacím, které shromažďují stížnosti proti jakýmkoliv projevům nenávisti, aby tyto závadové komentáře mohly být rychleji odstraňovány. 

V posledních týdnech německé orgány zavedly tzv. "nulovou toleranci" vůči jednotlivcům, kteří zveřejnili kritické nebo nenávistné komentáře na sociálních médií a internetu. Policie již zabavila jejich počítače a soudy uložily vysoké pokuty ve výši tisíců eur.

A to není vše.....

Z důvodu rostoucí sociální a finanční nerovnováhy v Evropě by nevyhnutelně mělo přibývat také protestů a stávek. Proto se musí Evropská unie připravit na to, aby tyto protestní akce potlačila s pomocí armády, jak požadují autoři studijního materiálu s názvem „Perspektivy evropské obrany 2020” z EU přináležícího k „Evropskému institutu pro bezpečnostní studie“ (EUISS). (Celý článek zde)

„Podle článku 222 Lisabonské smlouvy se vytváří právní základna k nasazování vojenských a militarizovaných jednotek uvnitř států EU během krizí.“

Studie vznikla rok poté, co v roce 2008 téměř zkolaboval globální finanční systém. Ta dává na srozuměnou, že ti akademici a politici jsou si vědomi revolucí hrozících důsledků této krize. Propracovávají scénáře, které umožní potlačit opozici široké většiny obyvatelstva vůči sociálním útokům. (Zdroj: AC24.cz)

 

 

 

 

Tagy článku

-->