Čepel džihádu: Mladý Palestinec ubodal izraelskou dívku

Čepel džihádu: Mladý Palestinec ubodal izraelskou dívku
30 / 06 / 2016, 12:00

13ti letá izraelská dívka byla ubodána k smrti při útoku na židovskou osadu na okupovaném západním břehu Jordánu.

19ti letý Palestinec Mohammed Tarayreh z nedaleké vesnice se vloupal do domu v Kiryat Arba na Západním břehu, ve kterém bydlela izraelská rodina. Dostal se do dívčina pokoje a tam jí v posteli ubodal. Útočníka zastřelil příslušník izraelských ozbrojených sil. Dívku odvezli do nemocnice, kde svým zraněním podlehla. Zdroj: bbc.com

Vlna teroru, která zasáhla Izrael prakticky od října loňského roku a trvá dodnes, někteří nazývají třetí palestinskou intifádou.

K násilí vůči Izraelcům před několika dny vyzval Palestince poradce předsedy palestinské samosprávy Mahmúda Abbáse, Abú al-Ajnajn. Izraelský koordinátor vládních aktivit na území Palestiny varoval al-Ajnajna před následky jeho slov. Zdroj: echo24.cz

„Kdekoliv najdete Izraelce, podřízněte mu hrdlo,“ řekl Abú al-Ajnajn v rozhovoru s palestinským zpravodajským serverem Donia al-Watan. Odpovídal přitom na otázku k normalizaci vtahů palestinských představitelů s Izraelem. „Jsem proti rozhovorům, jednáním, schůzkám a normalizaci ve všech jejích podobách s izraelskou okupací,“ zněla podle The Times of Israel druhá část jeho odpovědi.

Nůž se stal oslavovanou zbraní při sebevražedných útocích, které v současnosti zažívá Izrael. Nůž nahradil střelné zbraně, auta nahradila výbušniny - jsou to zbraně aktuálně používané extrémisty při vedení "svaté války"- džihádu proti Izraelcům. Islámští teroristé volají do zbraně mladé i staré Palestince, vyzývají je, aby vzali z kuchyní nože a šli bojovat. 

 

Tagy článku