Černá Hora zatkla 20 Srbů, plánovali ozbrojený útok na parlament

Černá Hora zatkla 20 Srbů, plánovali ozbrojený útok na parlament
Autor fotografie: Pixabay.com/cs|Popisek: Černá Hora
16 / 10 / 2016, 19:30

V den, kdy v Černé Hoře probíhají parlamentní volby, bylo zatčeno 20 Srbů, které černohorská prokuratura podezřívá z toho, že chtěli v den voleb podniknout útok do parlamentu.

Mělo se tak stát po uzavření volebních místností. Srbové si měli podle prokuratury obstarat automatické zbraně, aby napadli parlament, ale i další státní instituce jako policii, a podle nepotvrzených zpráv i některé státní představitele. Černohorský premiér Milo Djukanovič měl být pak spiklenci zatčen.

Po úspěšném útoku na parlament, který je situován v hlavním městě Černé Hory Podgorici, měli zatčení Srbové vyhlásit vítězství ,,určitých politických stran" ve volbě. Zatím se ale neví kterých konkrétně.

Policejní ředitel Slavko Stojanovič řekl, že skupina Srbů již byla obviněna z vyzbrojování zločinecké organizace a terorismu. Oznámení o zatčení skupiny přišlo jen pár hodin poté, co ve volbách změřily síly Djukanovičova Demokratická strana socialistů s proruskou a prosrbskou opozicí, které nesouhlasí s tím, že Černá Hora nabírá prozápadní kurs a míří do NATO.

Černá Hora se v referendu v roce 2006 odtrhla od Srbska. Do té doby existovalo soustátí Srbsko a Černá Hora.

 

Zdroj: aljazeera.com

Tagy článku