Černá vdova Belle: Zavraždila nejméně 42 lidí a nechala za sebou hořící farmu s tělem bez hlavy

Černá vdova Belle: Zavraždila nejméně 42 lidí a nechala za sebou hořící farmu s tělem bez hlavy
Popisek: Belle Gunnessov8
17 / 06 / 2018, 18:30

Belle Gunnessová (1859-1908) se do USA přistěhovala z Norska. Se svým prvním manželem si otevřeli v Chicagu obchod s oblečením. Moc se jim nevedlo a obchod navíc asi rok po otevření vyhořel. Belle s manželem shrábli pojistku a kopili si dům. Tři roky na to její manžel zemřel v den, kdy mu končila životní pojistka.

Policejní lékař konstatoval, že byl otráven strychninem, ale rodinný lékař policii přesvědčil, že zemřel na srdeční slabost. Belle dostala peníze a se třemi dětmi se přestěhovala na farmu v Indianě do obce La Porte.

Záhy se vdala za místního řezníka. Týden po vraždně zemřelo dítě, který si řezník přivedl z předchozího manželství. Sám zahynul o dva roky později na popáleniny, když na něj v kuchyni spadl velký hrnec, ve kterém vařily párky. Policejní lékař však našel při pitvě v jeho těle stopy strychninu.

psali jsme: Zabila své děti a pak prosila v televizi údajného únosce, ať jí její andílky vrátí

Belle však zahrála roli truchlící vdovy výtečně. Plakala, až srdce usedalo, navíc byla těhotná, proto opustila soudní síň jako svobodná žena a jako bonus dostala řezníkovu životní pojistku.

Záhy se začaly v místních novinách objevovat v rubrice „vážné seznámení“ inzeráty: „Žena vlastníci prvotřídní farmu hledá spolehlivého muže a partnera. Je třeba něco peněz kvůli zesílení bezpečnosti farmy.“

Belle Gunesseová se svými dětm

Muži, kteří v reakci na inzerát přijížděli na obhlídku nevěsty a farmy, záhadně mizeli. Jedním z nich byl Andrew Helgelien, který si před návštěvou vyměnil s Belle několik vášnivých dopisů. Poslední dopis od jeho vyvolené končil větou: „Přijeď připraven na to, že zůstaneš už navždy.“

Farmář Andrew vybral své bankovní konto, rozloučil se s příbuznými a odjel do la Porte. Od té doby už ho nikdo neviděl a příbuzní od něj nedostali žádné zprávy.

29. dubna 1908 se nebe nad La Porte zbarvilo do ruda. Hořela farma Belle Gunnessové. Záchranáři našli na spáleništi tři spálená těla dětí a jedno na kost ohořelé tělo bez hlavy. Mezitím se na polici obrátila sestra Andrewa, že pohřešuje bratra, který odjel za Belle Gunnessovou.

Policie začala kopat a objevila v základech domu jedenáct těl, v jámě za prasečím chlívkem pak další. Tělo bez hlavy se nikdy nepodařilo identifikovat a není tak jisté, zda patřilo Belle. Na spáleništi byl nalezen zubní můstek, který identifikoval zubař, že ho dělal Belle.

psali jsme: Drsná ředitelka nemocnice: Zabila postupně 320 lidí, aby se uvolnila lůžka. Pacienti, když umírali, prosili o milost

Nicméně: V roce 1931 zemřela v Los Angeles postarší žena, která jako by Belle z oka vypadla, a byla podezřelé z otrávení muže strychninem kvůli penězům. Podle dokladů šlo ženu jménem Esther Carlsonová. Není jasné, zda šlo Belle, která předtím Esther zabila. Každopádně o ženě Esther Carlsonové nenašla policie před rokem 1909 nikde žádné záznamy.

Případ nedal spát historikům až do roku 2008. Tehdy antropologové na popud pozůstalých jedné z Gunnessových obětí otevřeli její hrob černé vdovy na hřbitově v La Porte. V rakvi našli jen kosti, které patřily několika dětem.

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Technologie  - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více 

 

 Autor: hop

 

 

 

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.