Černochová bude čelit trestnímu oznámení od ruského ideologa Dugina. Jeho český zástupce konečně dostal notičky z Kremlu, reaguje ministryně obrany

Černochová bude čelit trestnímu oznámení od ruského ideologa Dugina. Jeho český zástupce konečně dostal notičky z Kremlu, reaguje ministryně obrany
Autor fotografie: FB Jany Černochové|Popisek: Jana Černochová
04 / 10 / 2022, 17:30

Ruský nacionalista a přední postava kremelské propagandy Alexandr Dugin podává trestní oznámení na ministryni obrany Janu Černochovou. Dugin má za to, že Černochová se dopustila propagace terorismu svým twitterovým příspěvkem v reakci na smrt jeho dcery, novinářky Darjy Duginové. Podporovatelka invaze na Ukrajinu zemřela 21. srpna při explozi bomby, která byla nastražená v jejím automobilu.

Na českou ministryni obrany Janu Černochovou podává trestní oznámení kremelský propagandista a nacionalistický ideolog Alexandr Dugin. Podle něho se dopustila Černochová podpory a propagace terorismu svým twitterovým příspěvkem z 21. srpna, jenž reagoval na smrt horlivé propagátorky ruského vpádu na Ukrajinu a novinářky Darji Duginové, která podlehla bombovému útoku.

Na svém Twitteru Černochová tehdy uvedla: ,,Potlačuji přirozenou lidskou reakci na tragickou smrt. Ale toto jsou skuteční vrazi a váleční štváči. A není mi líto ani dcery, ani truchlícího otce. Je mi líto tisíců lidí zavražděných v důsledku jejich propagandy a odporné ideologie. Dnešní noc na 21.8. si v Rusku zapamatují."

Dugin ministryni zazlívá to, že se za svá ,,necivilizovaná slova" neomluvila a naopak ještě situaci zostřuje. Namítá, že vzhledem k tomu, Černochová je členkou vlády, znamená to podle jeho názoru podporu mezinárodního terorismu z české strany.

Dugina bude v ČR zastupovat bývalý senátor ČSSD a soudce Jiří Vyvadil, který je znám svými veřejnými proruskými názory, a již dříve založil facebookovou skupinu na podporu ruského prezidenta Vladimira Putina a jeho režimu.

Černochová na trestní oznámení reagovala prostřednictvím svého twitterového a facebookového účtu. ,,Trestní oznámení, byť nesmyslné, může podat každý. Vyvadil konečně dostal notičky z Kremlu, takže teď musí soudruhům dokázat, že jeho srdce bije stále věrně a oddaně pro Putina. TO mě tedy nechává zcela v klidu. Vlastizrádnost některých zaprodanců už méně.," uvedla ministryně obrany na sociálních sítích.

Zdroj: Aktuálně.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace