Černochová k imigrační krizi: Nebaví mě impotentní EU.

Černochová k imigrační krizi: Nebaví mě impotentní EU.
Autor fotografie: Jana Černochová|Popisek: Poslankyně Jana Černochová
15 / 09 / 2015, 18:45

Zveřejňujeme stanovisko poslankyně Jany Černochové z ODS.

Jsem ráda, že se téma migrační krize dostalo na základě požadavku ODS konečně na dnešní jednání Poslanecké sněmovny. To, že se měla svolat mimořádná schůze už v létě, je asi v půlce září zbytečné připomínat.

Uprchlickou krizi řeší poslanecká sněmovna. Na co čeká česká vláda?

Bohužel jsme se toho dnes od naší vlády moc nedozvěděli. Premiérův projev byl celkově plytký a žádnou novou informaci, či ubezpečení nám nepřinesl. Natož pak rychlou a adekvátní reakci na znovuzavedení hraničních kontrol Rakouska a Německa. Vláda sice vypadá na první pohled jako pevná v kramflecích co do povinných kvót, ale nemohu se zbavit pocitu, že kdybychom zrovna nepředsedali V4, která má zatím ve svém postoji jasno, vláda by ze svého dnes pevného postoje už dávno ustoupila.

Ale co když Polsko uhne a ustoupí povinným kvótám? Bude pan premiér stále tak odhodlaný jako dnes? V minulosti už nám několikrát předvedl, že se umí otočit, jako korouhev, takže bych si na něj ani teď nevsadila.

Na naší vládě mě mrzí, že když je třeba "vyřešit" hádku vládní koalice ohledně kšeftů ANO a ČSSD v České poště, jsou schopni svolat Bezpečnostní radu státu téměř ze dne na den, ale ohledně imigrační krize si dávají na čas a pány ministry nerozhodí v jejich rozjímání ani zvyšující se počty zadržených ilegálů v České republice, či fakt, že střední Evropu zaplavují další tisíce nových a nových migrantů a to pouze pár kilometrů od našich hranic.....

Přála bych si, aby bylo už konečně naší vládou jasně řečeno: jaké konkrétní kroky podnikne, jakou legislativu bude ve zrychleném řízení navrhovat Parlamentu k projednání, co udělá, když hraniční kontroly zavedou i další země etc....

Už mě nebaví pořád dokola poslouchat jen řeči o tom, co zcela rozložená a impotentní EU společně připraví a co všechno společně vyřeší. Ta už možnost měla a jen ztrácela a ztrácí čas s polovičatými a nelogickými řešeními uprchlické krize.

I po dnešní, téměř tříhodinové debatě na plénu Sněmovny, která byla vedením Sněmovny bezprecedentně zcenzurována (omezením délky příspěvků jednotlivých vystupujících), se ještě více naléhavě ptám:

Jak bude vláda České republiky bránit bezpečnost i stabilitu naší země v dalších dnech?

Jana Černochová
místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS

Tagy článku