Černochová k "trenclím": Prezidentská standarta není májka

Černochová k &quote;trenclím&quote;: Prezidentská standarta není májka
Autor fotografie: Fcb Jany Černochové|Popisek: Poslankyně Jana Černochová akci Ztohoven neschvaluje
21 / 09 / 2015, 09:15

Členka výboru pro obranu, poslankyně Jana Černochová (ODS), má v kauze "prezidentovy trenýrky" jasno. Je to znesvěcení symbolu státnosti a především významné selhání bezpečnostních složek.

Myslím, že mám smysl pro humor a umím se zasmát vtipu i rebelii. Ale tak jako mi nepřišel od Ztohoven vtipný atomový hřib v přímém přenosu České televize, nedávám palec nahoru ani trenclím. Jestli to mělo světu ukázat, jaký vztah máme k prezidentovi, O.K., ale dalo se to udělat na něčem jiném, než na prezidentské standartě. Ta je alespoň pro mě posvátná a nesymbolizuje pouze toho, kdo právě teď na Hradě sedí.

Možná se tomu u nás zasmějeme, máme rádi Majáles, podřezáváme a krademe si májky… Ale tohle je jiné a pro obraz České republiky v zahraničí to tak úsměvné není. Znamená to jedno: bezpečnostní a ozbrojené složky nejsou schopné uhlídat objekt důležitý pro ochranu státu, kterým Pražský hrad asi nepochybně bude, což pro nás není dobrá vizitka. Až nás příště přijede navštívit nějaká významná chráněná osoba, už vidím tu paniku, když ochranka uvidí kominíka. Ach jo…

Zdroj: Fcb Jany Černochové

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.