Černochová (ODS): Regulace legální držby zbraní v reakci na tragické události by znamenala další oslabení naší bezpečnosti

Černochová (ODS): Regulace legální držby zbraní v reakci na tragické události by znamenala další oslabení naší bezpečnosti
Popisek: Jana Černochová
26 / 07 / 2016, 14:00

V souvislosti s opakovanými vražednými útoky cílenými na oběti z řad civilistů v Německu a v jiných evropských státech se ozývají stále více posilující hlasy, které volají po tvrdší regulaci legální držby zbraní. Tyto tragické události, jejichž oběťmi jsou nevinní lidé, jsou tak falešně zneužívány jako podpůrná záminka pro přijetí restriktivní evropské zbraňové směrnice, jež je v současnosti projednávána na půdě Evropského parlamentu.

Podobně, jako k tomuto účelu byly zneužity teroristické útoky v Paříži, Bruselu a jiných městech, děje se tak i v těchto dnech v souvislosti s násilnostmi v Německu. Bez ohledu na to, čím jsou tyto činy motivovány, je třeba volání po přísnější regulaci legální držby zbraní jednoznačně odmítnout. Právě tyto útoky potvrzují, že takové činy jsou páchány se zbraněmi nabytými a drženými nelegálně!

Právě tyto útoky potvrzují, že naopak přítomnost ozbrojeného legálního majitele zbraně by třeba přispěla k tomu, aby civilních obětí bylo méně. Důsledkem tragických událostí nesmí být další oslabování naší společnosti, její odzbrojení a snížení bezpečnosti nás všech. Paradoxně by to vedlo k ještě většímu nárůstu nelegálního trhu se zbraněmi a k oslabení kontroly zbraní ze strany státu.

Jana Černochová
expertka ODS pro obranu
1. místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS
členka sněmovních výborů pro bezpečnost a obranu

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.