Černoch, který v kalifornském Fresnu zastřelil tři lidi, není podle policie terorista, ale ,,jen" rasista

Černoch, který v kalifornském Fresnu zastřelil tři lidi, není podle policie terorista, ale ,,jen&quote; rasista
Autor: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: zatčení
20 / 04 / 2017, 14:00

Zabiják z kalifornského města Fresno, který popravil tři lidi, není teroristou, ale rasistou, potvrdila policie

Podle policie není Kori Muhammad, který v úterý zastřelil v kalifornském městě Fresno tři lidi, terorista, ale rasistou, který nenáviděl bělochy. Černošský střelec přezdívaný ,,Černý Ježíš" zastřelil na různých místech v úterý tři lidi, než ho zatkla policie. Všechny jeho oběti byly běloši.

Na Facebooku Muhammad postoval rasistické urážky právě proti bělochům. Policie k případu konstatovala, že Muhammad spáchal svůj čin z nenávisti proti bělochům a nejedná se tedy o terorismus. ,,Muhammad není terorista, ale rasista," prohlásil Jerry Dyer, policejní šéf policie v kalifornském Fresnu.

Kromě tří vražd policie k případu uvedla, že Muhammad má na svědomí ještě jednu oběť - pracovníka ostrahy v motelu. Tuto vraždu měl spáchat těsně před tím, než popravil své pozdější tři oběti.

Muhammad, který s policií spolupracuje, řekl vyšetřovatelům, že se po zavraždění pracovníka ostrahy skrýval na střeše motelu, odkud se přemístil do jakési improvizované rokle, kde praktikoval rituál voodoo. Připravoval se zde na další vraždy. To byl podle něho moment, kdy se rozhodl ,,zabít co nejvíce bělochů". Podle vyšetřovatelů neprojevil ,,Černý Ježíš" žádnou lítost, jen tu, že nemohl své ,,dílo" dokončit.

 

psali jsme:

Zběsilá střelba v kalifornském městě Fresno: Útočník popravil tři lidi a křičel Alláhu akbar!

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace