Černý mezi černými a jiné kapitoly z instruktorských cest kolem světa

Černý mezi černými a jiné kapitoly z instruktorských cest kolem světa
09 / 04 / 2019, 17:00

Mgr. Pavel Černý, pplk. v.v., prezident LIGY LIBE (www.ligalibe.cz, www.peticezbrane.cz), právě dokončil další knihu, která bude na podzim 2019 vydána v nakladatelství Mladé fronty, a poté k mání u vašich knihkupců.

Co říci o knize a autorovi ? 

Pavel Černý po léta působil coby mezinárodně uznávaný instruktor po celém světě a realizoval bezpočet výcviků policejních speciálních jednotek nejen v Evropě, ale i například v Číně, Afganistánu, Kongu, Mexiku, Togu, Indii, Kuwaitu, Vietnamu, Ghaně, Gruzii, Egyptě, aj. Kniha pojednává velice neotřelou formou, ve stylu novodobých Mayovek, o jeho opravdu nevšedních zážitcích nejen při výcviku tamních policejních složek, ale taktéž je o tom, jak našinec může některé země a jejich obyvatele vidět, v rámci své profese policejního instruktora,  naprosto jinýma očima, tedy než by rozhodně zažil coby turista. Jde skutečně o nevšední a poutavé vyprávění, kdy autor si navíc nedělá pražádný problém s nějakou politickou korektností a ukazuje nám tak z hlediska své akční profese navštívené země a lidi, co tam žijí. Tedy skutečně takové, jak je autor zažil, viděl a vnímal.

Pavel Černý 1

Kdyby se někdo divil tomu možná i trochu neobvyklému názvu chystané knížky, co má vyjít  tedy už ke konci tohoto roku.

Ten vznikl vlastně na bázi a v kontextu právě jedné pravdivé a v knize též právě popsané historky z Konga...

Citujeme:

"...Každý další den se pak mí svěřenci až neuvěřitelně zlepšovali a společné nezměrné úsilí neslo nakonec očekávané ovoce. A naše vztahy se dále jen tužily. Někdy pomáhalo i naše vzájemné vtipkování. Například, když jsem jednoho dne jim oznámil, že jsem taktéž Černý. Napřed po sobě koukali divně, až jsem si říkal, zda jsem nezpůsobil nějaké faux pas, co by zde vše snad zhatilo. Ale když jsem jim všem vzápětí vysvětlil, že míním Černý svým jménem - a o jakou slovní hříčku vlastně jde, řvali doslova smíchy a druhý den již ráno ke mě chodili, ukazovali na sebe a pak na mou osobu a pronášeli: I´m black, you are black! A řehtali se tomu jak koně znovu a znovu..."

Pavel Černý 2

Více o knize průběžně sledujte zde a především nezmeškejte poté pořízení knihy u svého knihkupce, a tedy již na podzim 2019 ! 

//www.facebook.com/knihacernymezicernymi/    www.cernymezicernymi.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.