Češi prý drží běžence za ostnatým drátem neoprávněně. Německý tisk kritizuje Česko

Češi prý drží běžence za ostnatým drátem neoprávněně. Německý tisk kritizuje Česko
24 / 08 / 2015, 13:00

Němci vlastně neví, co chtějí...

České úřady zadržují běžence za ostnatým drátem, ačkoli české soudy a nevládní organizace to považují za porušení mezinárodního práva, poukázal ve svém pondělním vydání německý deník Frankfurter Rundschau. Toto tvrzení však není zcela pravdivé, jak jsme psali  v článku "Ministerstvo vnitra se ohradilo proti nařčení, že nezákonně zadržuje utečence".

List rovněž poznamenal, že migranti, z nichž mnozí Česko vůbec neznají a kteří zemi vnímají jen jako další z mnoha na trase za svým vysněným cílem, zde nejsou viditelně vítaní. Uvádí to server zpravy.aktualne.cz

Poznámka redakce: Podle našich zdrojů německé bezpečnostní složky upozorňují českou policii na podezření z nelegální přepravy běženců na českém území, a to jen proto, aby tito běženci byli zachyceni právě v Česku. Naposledy se to mělo stát v případě maďarského kamionu zadrženého na dálnici D5 u Ostrova u Stříbra na Tachovsku, který převážel do Německa 76 běženců, z toho 23 dětí.

Server eurozpravy.cz informuje o problémech v sousedním Sasku. Třetí noc po sobě pokračovaly výtržnosti ve městě Heidenau, kde členové ultralevice napadli nedaleko uprchlického centra skupinu lidí, kteří zřejmě patřili ke stoupencům krajní pravice. Napětí ve společnosti v souvislosti s přívalem běženců je patrné také na jihu Německa. Před uprchlickým střediskem v Heidenau nejdříve během neděle pokojně demonstrovalo zhruba 250 antifašistů a provolávalo pozdravy na přivítanou uprchlíků. K potyčkám došlo až při odchodu na nádraží. Policisté, kteří demonstranty vyprovázeli, proti výtržníkům použili slzný plyn. 

Mainstreamové média v Německu oslavují příchod uprchlíků. Německá veřejnost je rozpolcená a bojí se říci veřejně svůj názor.

Příliv běženců vyvolává i napětí v německé společnosti. Například dnes v noci vyhořelo připravované ubytovací středisko ve Weissachu na jihu země. Plameny se sice hasičům podařilo za hodinu dostat pod kontrolu, budova je však zcela neobyvatelná a musí být opravena.

Zdroj YouTube, SPD-Fraktion im Sächsischen Landtag


Zdroj YouTube, Ruptly TV

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.