Češi v Británii odsouzení za obchod s bílým masem. Jeden z nich byl dopaden v Česku

Češi v Británii odsouzení za obchod s bílým masem. Jeden z nich byl dopaden v Česku
Autor fotografie: AVON AND SOMERSET POLICE / BBC|Popisek: Jiri Mizer, Viera Sulcova and Vojtech Paloc were jailed for a combined total of 25 years for trafficking and controlling prostitutes
09 / 12 / 2016, 11:00

Čtyřicetiletého Čecha, který byl ve Velké Británii v nepřítomnosti odsouzen za organizování prostituce, zdrželi policisté v Liberci.

Praha (ČTK) - Podle televize Nova, která o dopadení uprchlíka včera informovala, jde o Vojtěcha Paloce, jemuž britský soud uložil trest 9,5 roku vězení.

Paloc byl podle televize dopaden u svých příbuzných na jednom z libereckých sídlišť. Při zatýkání nekladl policistům odpor.

Podle verdiktu britského soudu muž patřil k trojici osob, které lákaly ženy do Británie, kde je nutily k prostituci. Podle soudu šlo o dvě ženy z Česka, třetí ženy se trojice zmocnila již na území Spojeného království. Počátkem prosince za to soud v Bristolu uložil trojici obžalovaných tresty v délce od 7,5 do 9,5 roku.

Podle BBC se jednalo o 33 letého Jiřího Mizeru, 39 letou Vieru Šulcovou a 40 letého Vojtěcha Paloce, který byl britským soudem odsouzen v nepřítomnosti. Policie v Avonu a Somersetu označila jejich trestné činy za "otřesné". 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace