Češka, která pracovala jako asistentka amerických prezidentů, bude volit Donalda Trumpa

Češka, která pracovala jako asistentka amerických prezidentů, bude volit Donalda Trumpa
Autor fotografie: Gage Skidmore, flickr.com, (CC BY-SA 2.0)|Popisek: Donald Trump speaking with supporters at a campaign rally at Fountain Park in Fountain Hills, Arizona.
21 / 08 / 2016, 10:15

Bývalá asistentka pěti amerických prezidentů paní Eliška Hašková Coolidge rozhodně nebude volit Hillary Clintonovou. S jejím hlasem může počítat Donald Trump. A zmínila i svůj názor na Baracka Obamu, Miloše Zemana nebo Andreje Babiše.

Hašková Coolidge to uvedla v rozhovoru, který poskytla serveru Dotyk.cz.

Na dotaz, čím je pro ní Hillary Clintonové nepřijatelná, odpověděla:

"Ráda bych viděla ženu jako prezidentku Spojených států. Ale takovou, která by byla příkladem poctivosti a důvěryhodnosti mladým lidem. Tak, aby se důvěra do společnosti vrátila. Tyto kvality v Hillary nevidím. Neustálé lži, zkroucení pravdy, nadstavení se nad zákon se soukromým e-mailem ve státní službě jsou věci, které jsem nikdy po boku pěti prezidentů nezažila. Ani nadaci, která je z velké části dotovaná cizími penězi, jako je nadace Clintonových. Z toho všeho mám hrůzu."

A jaký má názor na končícího prezidenta Obamu?

"Jsem republikánka. Ač jsem pracovala pro prezidenty obou stran, myslím, že prezident Obama byl nejslabší z nich. Umí skvěle přednášet, ale jeho schopnosti vést a vyjednávat jsou bídné. Národ navíc nikdy nebyl tak rozdělený jako za jeho působení. Obamovy nedostatky ve vyjednávání jsou patrné v jeho přístupu k Rusku. Víme, jak tvrdě prezident Bush starší pracoval na tom, aby se po pádu opony vybudoval s Ruskem pravidelný dialog a vztah. To za prezidenta Obamy kompletně zkolabovalo."

V Čechách za prezidenta volila Miloše Zemana. Není pro ní zklamáním, jak rozděluje společnost?

Nemyslím si, že společnost rozděluje. Nelituji, že jsem ho volila. Řadu věcí by určitě mohl říct a vysvětlit jinak. Ale je bez diskuse, že tento národ miluje. Má odvahu jít proti proudu, když to situace vyžaduje. Je svůj. Autentický. Není nikomu na provázku. Je skromný a ze státu netěží. Navíc politická korektnost nejen zde, ale i v Americe, je cestou do pekla. Politická korektnost totiž nikdy nenahradí respekt. Ten pochází ze srdce.

Celý rozhovor zde.

Foto: Gage Skidmore

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.