Česká letiště upozorňují na bezpečnostní opatření před odletem. Mobily a notebooky musí být nabité

Česká letiště upozorňují na bezpečnostní opatření před odletem. Mobily a notebooky musí být nabité
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
24 / 06 / 2015, 12:30

V USA a ve Velké Británii platí opatření už rok, z důvodu možného teroristického útoku.

O zpřísnění podmínek při odbavování cestujících na amerických letištích jsme psali loni v článku "Letíte do USA? Pozor, zpřísnila se bezpečnostní opatření". Tehdy ještě česká letiště podobné opatření nepřijala. Nyní se situace změnila, tisková mluvčí Letiště Václava Havla Marika Janoušková uvedla pro ČTK:

"V případě nemožnosti spuštění (elektronického zařízení) je třeba připravit se na mnohem podrobnější kontrolu, nicméně samo o sobě toto není automatickým důvodem k vyloučení z přepravy. Před bezpečnostní kontrolou je nutné veškerou větší elektroniku z kabinového zavazadla vyndat do přepravky k samostatné kontrole mimo zavazadlo. Samozřejmě je nutné počítat s tím, že u těchto zařízení mohou probíhat podrobnější ruční prohlídky nebo prohlídky detektory výbušnin."

Veškerá elektronika musí být těsně před detekční kontrolou vyjmuta z kabinového zavazadla cestujícího a podrobena samostatné rentgenové kontrole. Více informací naleznete přímo na stránkách pražského letiště.

Pokud tedy doma zapomenete nabíječku, můžete mít problém. Například na stránkách londýnského letiště Heathrow je rovněž uveřejněno stejné bezpečnostní  „Ujistěte se, že jsou vaše elektronická zařízení nabita ještě před cestou. Pokud se váš přístroj nezapne, nebudete jej moci vzít sebou do letadla“.

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.