Češka Pavlína (†38) záhadně zemřela egyptské Hurghadě, policie případ uzavřela jako sebevraždu, ale jsou pochybnosti

Češka Pavlína (†38) záhadně zemřela egyptské Hurghadě, policie případ uzavřela jako sebevraždu, ale jsou pochybnosti
17 / 10 / 2019, 12:00

Češka Pavlína Škaloudová (†38) byla nalezena bez známek života ve svém bytě v Egyptě, kde žila od června letošního roku v apartmánu, který ji před několika lety pořídil její přítel. Vedle bezvládného těla policie nalezla prázdné tuby od léků proti úzkosti.

„Chtěla tam žít a najít si práci. Pokud vím, do Česka se už neplánovala vrátit,“ vypráví její sestra Dana.

Podle výsledků pitvy spáchala Pavlína sebevraždu. Srdce jí zřejmě přestalo bít, když nevydrželo nápor prášků. Pavlíně podle Dany v minulosti ublížilo mnoho lidí, to mohl být i důvod, proč si sáhla na život.

                                                        Pavlína Škaloudová, která zemřela v Egyptě

 

Pavlína je další z českých občanů, kteří během posledních let záhadně zemřely v egyptské Hurghadě. V roce 2018 zemřel během pobytu v egyptském letovisku Hurghada český turista (†39). Nejprve objevily vysoké horečky a následně problémy s dýcháním. Muž zemřel při převozu do nemocnice. Podle egyptské pitvy zemřel na selhání srdce.

Podobné symptomy popisoval i Petr Kramný, v případě záhadného úmrtí jeho ženy Moniky (†36) a dcery Kláry (†8). Egyptská pitva v roce 2013 prokázala dehydrataci organismu a otravu. Také Monika Kramná brala antidepresiva.

Česká policie však verzi o otravě nevěřila. Při následné repitvě znalci odebrali vzorky a pak s půlročním zpožděním označili jako příčinu smrti elektrickým proudem, tedy vraždu. Silná skupina odborníků však tuto verzi dosud označuje za zcela nesmyslnou.

Převoz do vlasti

Sestra Dana chce tělo své sestry převézt do Česka. Nemá na to ale potřebné finance. Nemá potřebných 115 tisíc korun. Pavlína neměla žádné pojištění a Dana musí zaplatit repatriaci z vlastní kapsy.

                                                             Pavlínina sestra Dana prosí o pomoc

 

„Můžeme potvrdit úmrtí české občanky v Egyptě. Zastupitelský úřad je v kontaktu s její rodinou, které poskytuje pomoc,“ uvedla pro TN.cz mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štichová.

Příspěvek na repatriaci těla lze poslat ZDE

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace