Česká policie převzala luxusní BMW. Bude hlídat jihomoravské dálnice

Česká policie převzala luxusní BMW. Bude hlídat jihomoravské dálnice
Popisek: policejní auto
11 / 05 / 2017, 07:00

Policie ČR převzala od zástupců společnosti Invelt vůz BMW i8, který bude sloužit na jihomoravských dálnicích.

Česká policie převzala ve středu luxusní hybrid BMW i8 od společnosti Invelt. Elegantní sportovní vůz, který budou mít policisté dočasně zapůjčený, bude hlídat jihomoravské dálnice.

Automobil v pořizovací ceně zhruba hodnotě 4 miliónů korun převzal ředitel jihomoravské krajské policie Leoš Tržil. Ten prohlásil, že automobil poputuje na jedno z jihomoravských dálničních oddělení, kde bude sloužit jako běžný hlídkový vůz, například na dálnici D1. Jednou z výhod vozu je to, že může jezdit na elektropohon ina benzín.

„Na elektropohon je vozidlo schopno ujet přibližně 25 kilometrů, poté se automaticky přepne na benzín," prohlásila manažerka BMW Jana Dvořáková. Vozidlo je podle ní velmi rychlé a obratné.

Zatím by mělo BMW sloužit půl roku, poté ho policisté vrátí. „Jedná se o zápůjčku zdarma, a to na dobu půl roku, případně na ujetí 20 tisíc kilometrů,” doplnila Dvořáková. Kromě tohoto luxusního vozu si policie od společnosti Invelt převzala ještě jízdní elektrokolo.

Již před několika týdny pak policie od stejné společnosti převzala k půlročnímu testování tři elektromobily BMW i3, které jezdí na místních odděleních v Praze.

 

Zdroj: novinky.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace