Česká prostitutka Tereza H. v pákistánském vězení konvertovala na muslimskou víru. Doufá, že si tím zachrání život

Česká prostitutka Tereza H. v pákistánském vězení konvertovala na muslimskou víru. Doufá, že si tím zachrání život
Autor fotografie: FB|Popisek: Tereza s kamarádkou
19 / 02 / 2018, 09:15

Tereza H., která sedí v pákistánském kriminále kvůli pašování heroinu, konvertovala k islámu. Před zatčením byla bez vyznání a vydělávala si prostitucí.

K soudu v Láhauru, který měl rozhodnout o její budoucnosti, si před pár dny oblékla tradiční místní oděv, a to zcela dobrovolně. Soudce však neobměkčila. Její osud je zatím nejistý, soud jí neustále prodlužuje vazbu, protože vyšetřování ještě nebylo ukončeno. V krajním případě hrozí Tereze H. až doživotí.

Tereza

Tereza H., která byla na místním letišti přistižena s devíti kilogramy heroinu, přijala podle zdroje obeznámeného s vyšetřováním islámskou víru. Tato změna, jak doufá, jí umožní přežít v drsných podmínkách vězení.

psali jsme: Vánoce v britských věznicích: Drony doručují drogy i mobilní telefony

Denně se prý modlí k Aláhovi, aby jí odpustil její čin, na jehož konci může být rozkrytí celé skupiny. Její šéf, milenec a sponzor v jedné osobě byl již zatčen. Vynořily se zprávy, že se chce pomstít.

Tereza prý nepašovala heroin poprvé, ale pokud by jí vyšla poslední akce, byla by finančně zabezpečená na celý život. Náklad ukrytý ve falešném dně kufru by jí vynesl nejméně 50 milionů korun. Za tuto sumu by si mohla koupit dům, auto a do smrti žít bezpracně z úroků.

Po zatčení se chovala bezstarostně, jako by se vlastně nic nestalo. Jako by byla sama na drogách, nebo práškách. Zjevně šlo jen o „nosiče“ a nikoli organizátora.

psali jsme: Miliony obyvatel ČR v riziku návyku na drogy!

Hlavním nepřítelem české prostitutky však není soud nebo policie, ale čas. Tamní soudy se vlečou a než se cokoli podstatného stane, uplyne několik měsíců, možná i let.

Pákistánští celníci Češku zadrželi v lednu na letišti poté, co prošla přes dvě kontrolní stanoviště protidrogových jednotek. Měla namířeno do Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech, odkud se chystala Irska.

Pod vlivem prostředí se podobně změnily jiné dvě české dívky. Na muslimskou víru přestoupila v pákistánském zajetí v roce 2013 také Hana Humpálová, kterou zde zadržovali teroristé dva roky s její kamarádkou Antonií Chrásteckou. Hana praktikuje islám i po návratu do Česka v roce 2015.

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Historie  - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace