Česká republika musí přijmout 3000 uprchlíků. Tak rozhodla EU.

Česká republika musí přijmout 3000 uprchlíků. Tak rozhodla EU.
Popisek: Ilustrační foto
22 / 09 / 2015, 18:00

Na mimořádném summitu EU o migrační krizi byly schváleny kvóty na přerozdělení uprchlíků.

Informace potvrdil přímo po jednání ministr vnita Milan Chovanec. Podle něj bylo Česko, Slovensko, Rumunsko a Maďarsko proti a Finsko se zdrželo hlasování. Naopak Polsko ustoupilo a hlasovalo pro kvóty.

Přitom většina obyvatel Polska (58 %) vystupuje proti umístění uprchlíků z Blízkého Východu a Afriky ve své zemi, uvádějí údaje posledního průzkumu veřejného mínění, provedeného výzkumným střediskem Millward Brown pro televizní kanál TVN a TVN24. Zdroj: cz.sputniknews.com

Kvóty byly vyměřeny pro 120 tisíc běženců, kteří mají v současnosti oficiálně být na území EU. České republice by podle ČT měly připadnout tři tisíce z nich. 

Náklady na uprchlíky, které musíme přijmout se odhadují ve výši minimálně jeden milion na jednoho utečence. Předběžně se jedná o výdaje ze státního rozpočtu ve výši tři miliardy korun.

Zdroj: ParlamentniListy.cz

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace