Česká republika posílí ostrahu hranice s Německem. Kvůli neúspěšným žadatelům o azyl

Česká republika posílí ostrahu hranice s Německem. Kvůli neúspěšným žadatelům o azyl
28 / 07 / 2016, 12:45

Novinářům to dnes během jednání vlády řekl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD).

Praha (ČTK) Podle ministra existuje obava z toho, že by se neúspěšní žadatelé o azyl v Německu mohli pokusit odejít do okolních zemí.

Podle Chovance od některých německých politiků zaznívají informace o tom, že budou vyhoštěny statisíce neúspěšných žadatelů o azyl. "Je vážná obava, že by se tito lidé mohli pokusit překračovat nelegálně hranice do okolních zemí. Z tohoto důvodu budeme posilovat i ostrahu česko-německé hranice," uvedl Chovanec.

ČR už podle ministra vytipovala místa na hranicích, v některých případech jde o lokality, kde se v blízkosti hranic na německé straně nacházejí azylová centra. "Jedná se i o tu zelenou hranici, zde chceme využít zkušenosti obcí," řekl Chovanec.

V Česku jsou podle ministra na základě kvót přerozdělení migrantů čtyři lidé ze Sýrie. Vnitro nepředpokládá, že by letos přibyli další. V případě deseti migrantů, které by Česká republika měla převzít z Řecka, ministr poznamenal, že je řecké úřady nemohou najít. "A u 80 Syřanů z Turecka probíhá velmi hluboký bezpečnostní sken a lze predikovat, že nebude dokončen dříve než na konci roku," dodal ministr vnitra.

Tagy článku