Česká republika posílí ostrahu hranice s Německem. Kvůli neúspěšným žadatelům o azyl

Česká republika posílí ostrahu hranice s Německem. Kvůli neúspěšným žadatelům o azyl
28 / 07 / 2016, 12:45

Novinářům to dnes během jednání vlády řekl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD).

Praha (ČTK) Podle ministra existuje obava z toho, že by se neúspěšní žadatelé o azyl v Německu mohli pokusit odejít do okolních zemí.

Podle Chovance od některých německých politiků zaznívají informace o tom, že budou vyhoštěny statisíce neúspěšných žadatelů o azyl. "Je vážná obava, že by se tito lidé mohli pokusit překračovat nelegálně hranice do okolních zemí. Z tohoto důvodu budeme posilovat i ostrahu česko-německé hranice," uvedl Chovanec.

ČR už podle ministra vytipovala místa na hranicích, v některých případech jde o lokality, kde se v blízkosti hranic na německé straně nacházejí azylová centra. "Jedná se i o tu zelenou hranici, zde chceme využít zkušenosti obcí," řekl Chovanec.

V Česku jsou podle ministra na základě kvót přerozdělení migrantů čtyři lidé ze Sýrie. Vnitro nepředpokládá, že by letos přibyli další. V případě deseti migrantů, které by Česká republika měla převzít z Řecka, ministr poznamenal, že je řecké úřady nemohou najít. "A u 80 Syřanů z Turecka probíhá velmi hluboký bezpečnostní sken a lze predikovat, že nebude dokončen dříve než na konci roku," dodal ministr vnitra.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace