ČR se kvůli kvótám prý nechala úmyslně přehlasovat. Kdo lže?

ČR se kvůli kvótám prý nechala úmyslně přehlasovat. Kdo lže?
Autor fotografie: "European Parliament Strasbourg Hemicycle - Diliff" by Diliff - Own work. Licensed under CC BY-SA 3.0|Popisek: Zasedání europarlamentu
29 / 09 / 2015, 19:30

"Buď lže premiér Sobotka nebo lže jeho podřízený Prouza,“ říká poslankyně Miroslava Němcová.

"Po rozhovoru státního tajemníka Tomáše Prouzy pro časopis Respekt jsou k dispozici další neuvěřitelné informace o tom, jak se vláda Bohuslava Sobotky nechala záměrně přehlasovat v otázce povinných kvót," uvádí předseda ODS Petr Fiala.

Tomáš Prouza řekl pro časopis Respekt: "Šlo o to, že není vhodné, aby tuto věc řešila Evropská rada, kde sedí premiéři nebo prezidenti a rozhoduje se konsenzuálně. Záměr po neúspěšném červnovém jednání tedy zněl, že dohodu uzavřou ministři vnitra, na jejichž jednání se rozhoduje hlasováním, a premiéři se pak budou věnovat skutečně důležitým věcem. Celé dohadování na Radě ministrů vnitra pak skutečně trvalo hodně krátce. Čili naopak si myslím, že bylo velmi pragmatické nechat rozhodnout ministry vnitra a hlavně jít dál."

A Petr Fiala k tomu řekl: "Vláda raději nechala rozhodnutí na radu ministrů vnitra a ‚nechala se přehlasovat‘. Jestli jsou tyto informace pravdivé, tak Bohuslav Sobotka záměrně poškodil zájmy České republiky jenom proto, aby nemusel jít na Evropské radě do sporu. A je to v přímém rozporu s premiérovými předešlými výroky.“ 

„Jakékoli odmítání kvót ze strany vlády je tedy jenom slovním cvičením a vláda dělá pravý opak, navíc premiér úmyslně lže veřejnosti, přitom dělá úplný opak. Je to skandální podvod na občanech ČR. Premiér musí tento rozpor vysvětlit. Buď lhal v Otázkách Václava Moravce on nebo lže jeho podřízený Prouza,“ říká poslankyně Miroslava Němcová.

Bohuslav Sobotka 13. září v Otázkách Václava Moravce v České televizi prohlásil: „Naším cílem je, aby se o této věci mluvilo v Evropské radě, ne, aby se uzavřela na úrovni ministrů vnitra nebo ministrů zahraničí. Čili chceme, aby se o tom jednalo na úrovni Evropské rady, tak jak se o tom jednalo v minulosti."

Politici by si měli dávat pozor na to, co říkají a jakým způsobem jednají, aby nevznikla trapná situace jako jsme psali v tomto článku "Nevěřte zlomyslným lžím, že nám jižní země budou posílat azylanty"

Zdroj: zpravy.idnes.czods.cz

Foto, autor: "European Parliament Strasbourg Hemicycle - Diliff" by Diliff - Own work. Licensed under CC BY-SA 3.0 |

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace