Česká spořitelna varuje: nová podoba podvodného emailu

Česká spořitelna varuje: nová podoba podvodného emailu
Autor fotografie: Česká spořitelna varuje: nová podoba podvodného emailu|Popisek: Ilustrační foto
10 / 02 / 2015, 09:30

10.2.2015 / Upozornění na nový phishingový útok.
Zdroj: Česká spořitelna

Podvodníci touto zprávou informují o nezaplacení splátky za údajně nakoupené zboží a žádají o okamžitou úhradu dlužné částky. Podvodná zpráva nabádá příjemce, aby otevřel přiložený soubor, kde mají být uvedeny detailní informace. 
Přílohu v žádném případě nestahujte ani neotevírejte a zprávu rovnou smažte! Obsahuje totiž škodlivý kód, který následně zaviruje váš počítač.
Škodlivý kód v napadeném počítači klientovi nabízí po přihlášení do internetového bankovnictví instalaci mobilní aplikace, viz ukázka podvodné stránky. Důrazně upozorňujeme, že Česká spořitelna žádnou takovou bezpečnostní aplikaci nenabízí. 

Základní bezpečnostní zásada:
Nikdy neinstalujte do svých počítačů nebo mobilních telefonů aplikace z neznámých zdrojů, používejte pouze oficiální aplikační úložiště (App store, Google play a Windows phone store).
Věnujte prosím zvýšenou pozornost emailovým zprávám, které dostáváte, především pak přílohám a aktivním odkazům, které tyto zprávy obsahují. Pokud máte podezření, že jste takový email obdrželi, neotvírejte jeho přílohy ani neklikejte na aktivní odkaz a ihned kontaktujte Klientskou linku České spořitelny na bezplatném telefonním čísle 800 207 207.

Buďte obezřetní při používání vašeho internetového bankovnictví i při používání vašeho mobilního telefonu. Jestliže se vám v internetovém bankovnictví nebo ve vašem mobilním telefonu objeví nabídka instalace bezpečnostní mobilní aplikace, případně její aktivace, nereagujte na zobrazenou výzvu a neprovádějte instalaci nabízené aplikace do vašeho mobilního telefonu. Pokud budete dodržovat tyto zásady bezpečného používání internetbankingu, minimalizujete tak možnost zneužití vašich finančních prostředků.

Ukázka podvodné zprávy: 

Upozornění na nový phishingový útok

Ukázka podvodné stránky:

Česká spořitelna

Psali jsme také:

Česká spořitelna opět varuje před útoky hackerů

Bankovní podvody přes Facebook

Check Point odhalil zranitelnosti v portálech pro správu systémů tří bezpečnostních dodavatelů.

Česká spořitelna varuje před novým virem

Šest let pod dohledem špionážního viru!

DETEKT - nesledují vás tajné služby?

Jak se chránit před hackery na sociálních sítích

Digitální vydírání a krádež identity hrozí polovině populace

Tagy článku