Česká spořitelna varuje před novým virem

Česká spořitelna varuje před novým virem
Autor: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
02 / 12 / 2014, 21:45

2.12.2014 / Pozor na nový virus, který dokáže obelstít i zabezpečení bankovních transakcí prostřednictvím SMS zpráv!

Podvodníci se snaží z počítače dostat na chytrý telefon majitele účtu, kterému tvrdí, že jde o bezpečnostní aplikaci. Nic takového ve skutečnosti Česká spořitelna nenabízí!

Kdo si nainstaluje pirátský software, poskytne podvodníkům přístup ke svým SMS zprávám, tedy i k těm, které slouží k potvrzení transakcí!

Česká spořitelna proto varuje:

Upozorňujeme na novou podobu a chování počítačového viru, který v napadeném počítači klientovi nabízí po přihlášení do internetového bankovnictví instalaci mobilní aplikace ‚TrustPort Mobile Security‘. Česká spořitelna žádnou takovou bezpečnostní aplikaci nenabízí. varovali zástupci České spořitelny.
Podvodníci se snaží parazitovat na již existujícím produktu a zamaskovat tím, že jde o podvod. Konkrétně zneužívají název jednoho z produktů společnosti TrustPort. Po instalaci škodlivého softwaru útočníci získají přístup k SMS zprávám, a to včetně těch, které slouží k potvrzení transakcí.

Ukázka podvodné aplikace


FOTO: Česká spořitelna

pirátský softwareBuďte obezřetní při používání vašeho internetového bankovnictví i při používání vašeho mobilního telefonu. Jestliže se vám v internetovém bankovnictví nebo ve vašem mobilním telefonu nabídne instalace bezpečnostní mobilní aplikace, případně její aktivace, nereagujte na zobrazenou výzvu a neprovádějte instalaci nabízené aplikace do vašeho mobilního telefonu.
Pokud uživatelé zaznamenají neobvyklé chování služby Servis 24, ať se obrátí na bezplatnou informační linku České spořitelny 800 207 207.

Psali jsme také:

Check Point odhalil zranitelnosti v portálech pro správu systémů tří bezpečnostních dodavatelů.

Šest let pod dohledem špionážního viru!

DETEKT - nesledují vás tajné služby?

Jak se chránit před hackery na sociálních sítích

Digitální vydírání a krádež identity hrozí polovině populace

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace