Česká televize: NO-GO zóny v Evropě oficiálně neexistují, ale je to vážný problém.

Česká televize: NO-GO zóny v Evropě oficiálně neexistují, ale je to vážný problém.
Autor fotografie: YouTube/ screenshot|Popisek: Ilustrační foto
14 / 08 / 2015, 12:30

Boj o nadvládu nad jednou takovou částí města se rozhořel v německém Duisburgu.

Na reportáž České televize ČT24 Horizont upozornil server ParlamentniListy.cz, který dál uvádí:

Duisburgskou čtvrť Marx Lor okupují rodinné klany původem z Libanonu. Běžné je zde přepadávání, vyřizování si účtů s noži v rukou. Loni zde policie zasahovala více než šestsetkrát. „O pocitu bezpečí se tu nedá mluvit. Lidé mají strach,“ uvedl Volker Mosblech, poslanec za CDU. „Ne každý člen těchto klanů je sice zločinec, ale každý zločinec může počítat s podporou celého svého klanu,“ uvedl politolog Ralph Ghadban. 

O problému s městskými částmi, které ovládají místní klany, které tvoří přistěhovalci z bývalé Jugoslávie, Íránu, Iráku a Libanonu., jsme psali v článku "Švédsko na cestě do pekla: 55 NO-GO zón"

Tuto podporu využívají podle ČT24 při vzájemných střetech, avšak zároveň nechtějí, aby policie měla ve čtvrti jakoukoliv autoritu. Policisté se čtvrti bojí, přiznali to v interní zprávě. Podobně etnicky smíšených čtvrtí jsou však v zemi stovky, například i v berlínském Neukölnu či v Hamburku okolo squattu Rote Flora. Ghetta a „no go“ oblasti jsou i v jiných západoevropských zemích, kde se leckdy situace vymkne kontrole, například ve Francii v Marseille, kde jsou drsné čtvrti přímo uprostřed města, těsně sousedíc s klidnými obchodními zónami. Do čtvrtí, kde vládnou drogoví dealeři, se i policie odvažuje jen po zuby ozbrojená.

Podívejte se na videa YouTube o NO-GO zónách v Paříži (Canal BrickOutOfTheWall)

....ve Velké Británii (DeonVSearth)

v Německu (stelaberg)

Tagy článku