Česká vláda souhlasí s bezvízovým režimem pro Turecko. Pokud splní všechny podmínky.

Česká vláda souhlasí s bezvízovým režimem pro Turecko. Pokud splní všechny podmínky.
11 / 03 / 2016, 13:00

Turecko se s Evropskou unií na summitu o migrační krizi shodlo na návrhu dohody, která by měla dostat uprchlickou krizi pod kontrolu.

Brusel - Některé země Evropské unie jsou přinejmenším skeptické k přání Turecka, aby Evropská unie kvůli spolupráci Ankary v migrační krizi zrychlila jednání o bezvízovém režimu. Vyplynulo to z vyjádření ministrů vnitra unijní osmadvacítky, kteří včera jednali v Bruselu o migrační krizi.

Evropský komisař pro migraci, vnitřní záležitosti a občanství Dimitris Avramopulos se před novináři omezil na prohlášení, že komise snahy Ankary o rychlejší dosažení bezvízového styku chápe a plně podporuje. Současně navrhuje, aby si členské země EU povinně přerozdělovali nejméně 6000 uprchlíků měsíčně. 

Bezvízový režim Turecko získá pouze tehdy, když splní 72 jasně daných podmínek, uvedl v Hyde Parku ČT24 státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza (ČSSD). Pokud by Brusel v tomto případě couvl a usnadnil Turecku získání víz do Evropy, mohl by to být velmi nebezpečný precedent. Zdroj: ceskatelevize.cz

„Jakékoliv peníze půjdou do Turecka pouze v případě, že Turecko omezí proud uprchlíků do Evropy. Jinak nedostane ani euro. Peníze navíc půjdou výhradně na zlepšení životních podmínek uprchlíků v Turecku a jejich využití bude pod přísnou kontrolou." Uvedl Prouza a dodal „Cesta Turecka do EU bude ještě hodně dlouhá a bude se muset výrazně změnit, pokud se skutečně bude chtít stát členem EU. Turecko je pro nás důležité kvůli tomu, že může zastavit proud imigrantů do Evropy a je jenom fér, že se budeme podílet na úhradě nákladů, které s péčí o uprchlíky Turecko má."

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace