České ozbrojené síly se kvůli uprchlické vlně připravují na ochranu státních hranic.

České ozbrojené síly se kvůli uprchlické vlně připravují na ochranu státních hranic.
Popisek: ilustrační foto
18 / 09 / 2015, 11:00

Migrace do ČR vzrostla o více než 100 procent. Policie ČR a Armáda ČR uskuteční do konce září společné cvičení pro nácvik spolupráce v krizových situacích

Ministerstvo vnitra připraví ve spolupráci s Ministerstvem obrany na základě pokynu předsedy vlády Bohuslava Sobotky společné cvičení Policie ČR a Armády ČR. Jeho cílem bude otestovat modely ochrany hranic pro případ zesílení migrační vlny. Jednodenní cvičení by se mělo uskutečnit ještě do konce září tohoto roku.

„Policie ČR průběžně prokazuje, že v současné situaci zvládá zajišťovat bezpečnost občanů. Společné cvičení s Armádou ČR je však důležitý způsob, jak si v praxi vyzkoušet schopnost spolupráce těchto složek v krizových situacích,“ uvedl ministr vnitra Milan Chovanec.

„V případě krizové situace jsme připraveni okamžitě nasadit potřebný počet vojáků s příslušnou technikou. Od počátku migrační vlny je velení armády v úzkém kontaktu s vedením policie. Společné cvičení je logickým pokračování této spolupráce,“ řekl ministr obrany Martin Stropnický.

Od ledna do srpna 2015 bylo na českém území zjištěno 6092 cizinců, což je o 3214 případů více než za shodné období loňského roku. Počet uprchlíků do ČR prozatím nevzrůstá; za posledních 24 hodin bylo zachyceno pouze 5 osob. Kompletní informace o imigraci je možné získat na webu ministerstva vnitra.

Česká armáda může na ochranu státních hranic povolat 2600 vojáků

Zdroj: Ministerstvo vnitra ČR

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace