České ozbrojené síly se kvůli uprchlické vlně připravují na ochranu státních hranic.

České ozbrojené síly se kvůli uprchlické vlně připravují na ochranu státních hranic.
Popisek: ilustrační foto
18 / 09 / 2015, 11:00

Migrace do ČR vzrostla o více než 100 procent. Policie ČR a Armáda ČR uskuteční do konce září společné cvičení pro nácvik spolupráce v krizových situacích

Ministerstvo vnitra připraví ve spolupráci s Ministerstvem obrany na základě pokynu předsedy vlády Bohuslava Sobotky společné cvičení Policie ČR a Armády ČR. Jeho cílem bude otestovat modely ochrany hranic pro případ zesílení migrační vlny. Jednodenní cvičení by se mělo uskutečnit ještě do konce září tohoto roku.

„Policie ČR průběžně prokazuje, že v současné situaci zvládá zajišťovat bezpečnost občanů. Společné cvičení s Armádou ČR je však důležitý způsob, jak si v praxi vyzkoušet schopnost spolupráce těchto složek v krizových situacích,“ uvedl ministr vnitra Milan Chovanec.

„V případě krizové situace jsme připraveni okamžitě nasadit potřebný počet vojáků s příslušnou technikou. Od počátku migrační vlny je velení armády v úzkém kontaktu s vedením policie. Společné cvičení je logickým pokračování této spolupráce,“ řekl ministr obrany Martin Stropnický.

Od ledna do srpna 2015 bylo na českém území zjištěno 6092 cizinců, což je o 3214 případů více než za shodné období loňského roku. Počet uprchlíků do ČR prozatím nevzrůstá; za posledních 24 hodin bylo zachyceno pouze 5 osob. Kompletní informace o imigraci je možné získat na webu ministerstva vnitra.

Česká armáda může na ochranu státních hranic povolat 2600 vojáků

Zdroj: Ministerstvo vnitra ČR

Tagy článku