České tanky budou bojovat proti radikálním islamistům

České tanky budou bojovat proti radikálním islamistům
Autor fotografie: CzechWorkouts|Popisek: Tank T72 in Action 5,200,000
30 / 01 / 2015, 13:15

30.1.2015 / Česká firma dodá nigerijské armádě tanky pro boj s hnutím Boko Haram.
Zdroj: MF Dnes, foto CzechWorkouts

Kromě tanků odletí z ostravského letiště i transportéry a raketomety, celkem 16 vozidel. Celkem čtyří dodávky těžké vojenské techniky v ceně údajně kolem 200 milionů korun relizuje česká Excalibur Group.

Podle serveru beegeagle.wordpress.com se jedná o původně maďarské T-72A, které údajně měly jít původně na Ukrajinu, ale ukrajinská strana se (díky probíhajícími konfliktu na východě země) na transakci podílí jen tím, že zapůjčila přepravní letadlo An-225. Nigérijská vláda loni podepsala smlouvu na dodávku tanků T-72AW původně s Ukrajinou.

Tanky byla dodatečně vyzbrojeny v jedné z firem Excalibur Group (pravděpodobně ve VOP 026 ve Šternberku).

Nigérie dlouhé roky bojuje s islámskými radikály z hnutí Boko Haram, o jejich zvěrstvech jsme psali v článku "Povraždění 2000 Nigerijců islámisty z Boko Haram nikoho v Evropě nezajímá? Odpověď je "NE", nebo v článku "Boko Haram útočí na Maiduguri: ohroženy jsou stovky tisíc civilistů, vraždění islámistů nebere konce"

Podívejte se na video s  T-72M4 (zdroj: YouTube, CzechWorkouts)


Psali jsme také:

Další české tanky do boje proti islámskému státu

Povraždění 2000 Nigerijců islámisty z Boko Haram nikoho v Evropě nezajímá? Odpověď je "NE

Dramatický nárůst počtu teroristických útoků i jejich obětí

Buňka al-Kaidy Khorasan je větším nebezpečím pro Evropu i USA než Islámský stát

Modernizované BVP IFV Šakal na EUROSATORY 2014

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace