Česko jedná s Rakouskem i kvůli migrační krizi. Příprava před imigrační vlnou?

Česko jedná s Rakouskem i kvůli migrační krizi. Příprava před imigrační vlnou?
Autor fotografie: Steindy, de.wikimedia.org
06 / 11 / 2015, 11:15

Prezident Zeman a předsedové Senátu i Sněmovny jednali s rakouským předsedou Spolkové rady o migraci, ochraně hranic, bezpečností a policejní spolupráci. Dnes je na pořadu jednání s českým premiérem Sobotkou.

Praha 5. listopadu (ČTK) - Migrace a koordinace českého a rakouského postupu v této otázce dominovala dnešnímu jednání prezidenta Miloše Zemana s předsedou rakouské Spolkové rady Gottfriedem Kneifelem. ČTK to po jednání sdělil ředitel zahraničního odboru prezidentské kanceláře Hynek Kmoníček. Dalším tématem rozhovorů byla regionální spolupráce, zejména příhraničních regionů. Obě strany vyjádřily s touto spoluprací spokojenost.

Počet tranzitních uprchlíků přes rakouské území vzrostl o 222 procent. A tak došla trpělivost i rakouským úřadům. V zemi rostou obavy, že zůstanou v Rakousku, pokud Bavorsko uzavře svoje hranice.

Právě úzká spolupráce sousedů podle Kmoníčka svým způsobem nahrazuje nutné kroky ve chvíli, kdy je Brusel pomalejší než dynamicky se vyvíjející krizová situace.

Cesta, kterou při jejím řešení volí Evropská unie není správná, a nebezpečí vidí Kmoníček zejména v tom, že se přístup Evropské unie v této věci nezmění. V takovém případě budou problémy v Evropě čím dál větší, což podle něj povede ke stále rostoucím obavám lidí. „Všichni víme, že takové obavy v Evropě pravidelně končí voláním po silných vůdcích a jasné, jednoduché agendě, a všichni víme, že na každé složité řešení existuje jasné, rychlé, jednoznačné a špatné řešení,“ podotkl. Zdroj: zpravy.idnes.cz

V otázce migrační krize se Zeman s Kneifelem také shodli na nutnosti ochrany vnějších hranic EU a nutné angažovanosti všech evropských spojenců, včetně Evropské komise. 

Předseda horní komory rakouského parlamentu má dnes ještě na programu setkání s regionálními představiteli Plzně, kde večer navštíví zápas fotbalové Evropské ligy mezi Plzní a vídeňským Rapidem. Během utkání se má neformálně setkat s předsedou Sněmovny Janem Hamáčkem (ČSSD). O migračních otázkách a s nimi spojenou ochranou hranic, bezpečností a policejní spoluprací bude jednat i s předsedou Senátu Milanem Štěchem (ČSSD).

Další politická jednání má Kneifel naplánovaná na pátek, schůzku bude mít mimo jiné s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). "Hlavními tématy jednání budou česko-rakouské vztahy a spolupráce České republiky a Rakouska v rámci středoevropského regionu, dopravní infrastruktura a uprchlická a migrační krize," sdělila ČTK Alena Kovářová z tiskového oddělení Úřadu vlády ČR.

Rakousko se brání obrovské vlně uprchlíků, postaví plot na hranicích se Slovinskem.

Zdroj: ČTK, iDnes.cz

Foto: Photo by Steindy„Namensnennung – Weitergabe unter gleichen Bedingungen 3.0 nicht portiert“, de.wikimedia.org (Grenzübergang Republik Österreich)

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace