Česko má světovou ostudu. Falešní kominíci pronikli na Hrad a vyvěsili místo standarty rudé trenky

Česko má světovou ostudu. Falešní kominíci pronikli na Hrad a vyvěsili místo standarty rudé trenky
Autor fotografie: YouTube/screenshot/ZTOHOVEN|Popisek: "Dnes nad Pražským hradem konečně zavlála standarta muže, který se nestydí vůbec za nic."
20 / 09 / 2015, 18:15

Bezpečnostní opatření na Pražském hradě totálně selhala.

Skupina Ztohoven video ze své sobotní akce zveřejnila na sociální síti Facebook s komentářem:

"Dnes nad Pražským hradem konečně zavlála standarta muže, který se nestydí vůbec za nic." 

Podle prezidentova mluvčího Ovčáčka tak skupina zneuctila státní symboly a Hrad a nyní se jedná o nových opatřeních, jak zlepšit ostrahu Hradu. Na svém účtu na Twitteru napsal:

Hrad pošpinili 15.3.39 vlajkou nacisté. Pak už se toho nikdo neodvážil, ani sovětští okupanti. Až nyní vandalové vydávající se za umělce.

Policie oznámila, že v sobotu zadržela a následně propustila tři muže, které podezřívá z přečinu výtržnictví a krádeže. Hrozí jim až dva roky vězení. Ze zahraničních médií si rudých trenek povšiml například The Washington Post, německý deník Deutsche Welle nebo GlobalPost

Ministr obrany Martin Stropnický uvedl , že se "Předpokládá zpřísnění bezpečnostních opatření na Hradě, o kterém se hovořilo už v minulých týdnech bez vazby na trenýrky....a vzhledem k těm souvislostem bezpečnostním je potřeba zpřísnit kontrolu Hradu. Takže to se stane," řekl v televizním pořadu České televize Otázky Václava Moravce.

ztohoven.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace