Česko vítězí v protiruské mediální kampani

Česko vítězí v protiruské mediální kampani
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
29 / 03 / 2016, 07:00

Česká republika dlouhodobě mediálně bojuje proti Rusku víc než USA nebo Německo.

Nejvíce protiruských publikací v zahraničních médiích v roce 2015 bylo evidováno v Česku, v Polsku a v SRN, řekl náčelník sektoru problémů regionální bezpečnosti Ruského institutu strategických výzkumů (RISV) Igor Nikolajčuk.

„První místa v tomto hodnocení zaujímají Česko, Polsko, Německo, Ukrajina a USA", řekl, když uváděl v MIA Rossija Segodnia (Rusko dnes) referát RISV Zahraniční média v roce 2015 — antiruský vektor".

Podle jeho slov se trojice vedoucích států za posledních několik let nezměnila.

RISV byl založen ruským prezidentem. Jak se uvádí na jeho webových stránkách, jeho hlavním úkolem je informační podpora prezidentské administrativy, vládního aparátu, Státní dumy, Rady federace, Bezpečnostní rady, ministerstev a dalších státních úřadů. Ústav se zabývá otázkami národní bezpečnosti a prognózování politického vývoje, stejně jako bojem „proti falšování historie v postsovětském prostoru“.

Protiruská mediální kampaň nabírá na obrátkách. Ztrácí USA svůj vliv na Blízkém východě?

 

Zdroj: cz.sputniknews.comecho24.cz

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.