Česko-německý panel: civilní bezpečnost

Česko-německý panel: civilní bezpečnost
Autor fotografie: foto: redakce|Popisek: Matěj Bárta, generální ředitel M2C, Security Club
03 / 05 / 2022, 12:00

Dnes probíhá v prostorách Česko-německé obchodní a průmyslové komory na Václavském náměstí konference Česko-německý panel: civilní bezpečnost s mottem "Pocit bezpečí není jev automatický, je třeba se o něj zasloužit," věnovaná aktuálním otázkám bezpečnostního sektoru, výzvám sektoru civilní bezpečnosti v Německu a v České republice. Security Magazín je mediálním partnerem konference.

Na úvod promluvili o výzvách sektoru civilní bezpečnosti v Německu pánové Dr. Harald Olschok, bývalý ředitel Spolkového svazu bezpečnostního průmyslu, za sektor služeb, a Dr. Clemens Gause, ředitel Svazu bezpečnostních technologií, za technický sektor. Následoval příspěvek na téma obdobných výzev pro Českou republiku, který přednesl JUDr. Matěj Bárta, generální ředitel M2C.  

komora

V dalším programu pak vystoupila řada významných řečníků, mezi nimi v panelu Integrovaná bezpečnost - možnosti a rizika propojení zástupkyně Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR Ing. Kristýna Stejskalová, Ph.D. a Ing. Jan Dienstbier z Českého institutu manažerů informační bezpečnosti. V panelu Krize, katastrofy, komunikace - urbánní resilience Ing. Jiří Jarkovský za Asociace technických bezpečnostních služeb Grémium Alarm a Mgr. Vladimír Rambousek za Bezpečnostní sekci Hospodářské komory ČR. Na téma Compliance a bezpečnost - rizika pro management promluvil Georg J. Grüne ze společnosti Green Guard SE.

Mezi jednotlivými panely pak proběhly prezentace německých společností elko Sicherheit GmbH & Co. KG / ESRA GmbH, SoftClean GmbH / Kaiser-Amm GmbH a LWS security GmbH / pwd Group GmbH.

Zdroj: Česko-německá obchodní a průmyslová komora

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace