Český bezpilotní letoun Primoco UAV zahajuje sériovou výrobu

Český bezpilotní letoun Primoco UAV zahajuje sériovou výrobu
Autor fotografie: Primoco UAV SE|Popisek: Primoco UAV
04 / 04 / 2016, 11:00

Praha, 4. 4. 2016 – Český bezpilotní civilní letoun Primoco UAV, který byl oficiálně představen v minulém roce, se dočkal 26. března 2016 prvního vzletu pod sériovým číslem 001 a imatrikulace OK-X013S.

Letoun české společnosti Primoco UAV SE disponuje schopností létat zcela samostatně pomocí naprogramovaných letových plánů. K jeho klíčovým vlastnostem patří zejména jeho velikost, výdrž, dolet a možnost osazení přídavnými zařízeními dle účelu využití.

Právě užitné zatížení (kamery, infrakamery, čidla a další zařízení) až 50 kg a vzletová hmotnost 100 kg dělají z letounu špičkového partnera pro oblast průmyslu, zemědělství, telekomunikací, ale i bezpečnosti či energetice. Jeho dolet je v současnosti zvýšen na více než 200 km a výdrž 10 hodin, což umožňuje i náročnější vzdušené mise. Letoun Primoco UAV je navíc schopen vzlétnout i přistát na velmi krátké vzdálenosti, čímž se řadí do kategorie STOL (Short Takeoff and Landing).

“Máme radost z prvního seriového letounu na českém nebi. V plánu je vyrobit zde v České republice 100 kusů ročně. Už nyní tak výrábíme další letouny pro naše zákazníky po celém světě. Aktuální dodací doba je 5 měsíců,” říká Ladislav Semetkovský, generální ředitel a zakladatel společnosti Primoco UAV SE.

Společnost zároveň v listopadu 2015 obdržela titul Českých 100 nejlepších společností za vývoj a inovace.

Zdroj: Tisková zpráva Primoco UAV SE

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace