Český policista vlezl v Makedonii do křoví a objevil kufr. Výsledek? Drogová mafie si rve vlasy

Český policista vlezl v Makedonii do křoví a objevil kufr. Výsledek? Drogová mafie si rve vlasy
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: kufr
10 / 04 / 2017, 17:30

Makedonskou drogovou mafii nepotěšil nález českých policistů.

Čeští policisté našli v Makedonii velké množství drog-marihuany a heroinu. Při průzkumu terénu na makedonské hranici se jim podařilo najít velké množství těchto drog. Tento pro policisty cenný ,,úlovek" byl ukrytý v kufru ve křoví.

Koncem března letošního roku se vypravila asi čtyřicítka českých policistů v rámci devatého kontingentu do Makedonie. Policisté odjeli do města Gevgelija, kde v souladu s platnými mezinárodními smlouvami pomáhají svým makedonským kolegům hídat řecko-makedonské hranice. Právě při této příležitosti se jim podařilo zajistit velké množství drog.

související: Buddhistický mnich měl auto nacpané pervitinem

Za tento nález ,,může" akce ze čtvrtka na pátek, kdy se skupina osob pokusila překonat plot a nelegálně překročit hranice. Policisté na místo okamžitě vyrazili a zajistili úspěšně oblast proti průniku osob. Druhý den se čeští policisté na toto místo vrátili, aby se podrobněji seznámili s terénem a v noci se bez problému mohli orientovat, pokud by v těchto místech došlo k opětovnému narušení hranice.

Při podrobném průzkumu oblasti pak policisté nalezli několik zavazadel důkladně ukrytých ve křoví. Když na místo přivolali makedonské kolegy a zavazadla společně otevřeli, našli uvnitř zhruba 50 kilogramů marihuany a 2 kilogramy heroinu.

Makedonští policisté teď budou mít za úkol zjistit, kdo na místě zavazadla schoval a kam byla tato drogová zásilka určena.

 

Zdroj: policie.cz

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace