Český premiér se dal na boj s radikálními muslimskými duchovními

Český premiér se dal na boj s radikálními muslimskými duchovními
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Bohuslav Sobotka
22 / 07 / 2016, 17:15

Bohuslav Sobotka odůvodňuje svůj výrok tím, že někteří radikální muslimští imámové rekrutují muslimy do služeb Islámského státu.

KOMENTÁŘ

Že by se konečně český premiér Bohuslav Sobotka probudil do reality boje s radikálním islámem? Možná to podle jeho nedávných výroků vypadá. Sobotka prohlásil, že by Západ měl vyhostit radikální muslimské duchovní, protože někteří z nich verbují muslimy do řad Islámského státu. Škoda, že pan předseda vlády to říká až nyní, když je Evropa objektivně ve válce s radikálním islámem. A ještě větší škoda je, že jeho slova nebudou alespoň v našich podmínkách vyslyšena.

Západ, který se nejprve bál vůbec podnikat cokoliv vůči radikálním muslimským duchovním, konečně činí (ve vybraných případech) trestně-právní kroky proti imámům, kteří porušují svými aktivitami na půdě hostitele evropské zákony. Stále je to sice nedostatečné úsilí, nicméně dlužno říci, že se situace za poslední dva roky zlepšila, například v Německu.

Sobotka sice podporuje (alespoň verbálně) zmíněné kroky Západu, na druhé straně není ochoten napnout síly k účinnému potírání projevů radikálního islamismu v České republice. Jako příklad můžeme uvést Hassana Alrawiho, známého brněnského imáma, kterého policie před nějakým časem vyšetřovala, ale nakonec u soudu neskončil. Alrawi se měl dopustit nenávistných projevů na adresu nevěřících (A Alláh vznešený říká, bojujte proti nevěřícím jako jeden muž. Tak jako oni bojují proti vám jako jeden muž. A bojujte proti nim…“), otevřeně hlásat antisemitismus (A hoří symboly (míněna izraelská vlajka s Davidovou hvězdou) nelegitimní sionistické entity.“), nadřazovat muslimy nad ostatní.

Ptám se tedy, proč Alrawi není řádně souzen, popřípadě vyhoštěn ze země, když se dopouští těchto nenávistných výroků? Policie se snad muslimů v rámci ,,politické hyperkorektnosti" bojí, že odmítá proti takovým projevům nesnášenlivosti zasahovat? Jaké výroky by musel Alrawi a jiní pronést, aby byly shledány protiprávními? Těžko říci. Každopádně pokud by Sobotka myslel svá slova vážně, tak by musela policie zasáhnout proti Alrawimu a učinit preventivní razie proti českým mešitám. Mešity v evropských městech jsou obecně rizikovými místy a v některých z nich se nacházejí i zbraně. Na co asi? Na mírové sblížení kultur zřejmě těžko.

Sobotkův boj proti radikálním muslimským duchovním je tak pouhým plácnutím do vody, bojem s větrnými mlýny. Ale před krajskými volbami jeho výrok určitě zní některým potenciálním voličům ČSSD libozvučně.

 

 

Tagy článku