Český prezident podporuje posílení aktivních záloh

Český prezident podporuje posílení aktivních záloh
Autor fotografie: Joker Island|Popisek: Členové Aktivních záloh Armády České republiky na Šestém tankovém dní ve VTM Lešany
02 / 09 / 2015, 13:30

Ještě se vracíme k tiskové konferenci českého prezidenta v pondělí 31. srpna. Řadu jeho odpovědí totiž mainstreamová média vůbec neuvedla.

Na dotaz redaktory České televize k výzvě skupiny Českoslovenští vojáci v záloze proti válce plánované velením NATO odpověděl prezident Miloš Zeman:

"Ochranu hranice nelze v žádném případě spojovat s naší kritikou NATO, protože, domnívám se, že existuje myšlenka tzv. aktivních záloh, k níž se čeští vojáci v záloze mohou připojit. Aktivní zálohy mají v současné době 1200 členů, do roku 2020 se plánuje zvýšení jejich počtu na 5 tisíc a já, pro rozhovoru s náčelníkem gerenálního štábu plně podporuji legislativní změny,které by usnadnily toto rozšiřování těchto záloh."

V Česku a na Slovensku vzniká organizovaná domobrana proti NATO a muslimům

Na další dotaz "Jak by se vláda měla zachovat, aby přesvědčila staré členské země, které jsou spíše pro kvóty", odpověděl:
"Já plně podporuji stanovisko české vlády a řady dalších zemí, které odmítly povinné kvóty EU. Rozmisťování by mělo za a) být založeno na základě dobrovolnosti a za b) hlavní pomoc by měla směřovat tam, odkud uprchlíci pocházejí. Uvědomte si prosím, že se jedná většinou o ekonomické migranty a tito lidé samozřejmě oslabují vlastní zemi svým odchodem."

K otázce xenofobie mezi českými občany uvedl:
"Občané, zejména ve Francii jsou více xenofobní než u nás, kde mají své zkušenosti s obtížně asimilitovatenou menšinou uprchlíků....Pokud jde o inspiraci Skandinávií, víme, že Švédsko bylo dlouhou dobu velice toleratní vůči uprchlíků, nicméně předpokládám, že i vy jste si povšiml, že v posledních měsících tuto toleranci, jemně řečeno, zmírnilo."

O čem se nesmí mluvit? O kriminalitě imigrantů ve Švédsku. Integrace přistěhovalců je jedno velké fiasko.

Celý průběh tiskové konference je ke shlédnutí na serveru České televize.

Tagy článku