Český prezident podporuje posílení aktivních záloh

Český prezident podporuje posílení aktivních záloh
Autor fotografie: Joker Island|Popisek: Členové Aktivních záloh Armády České republiky na Šestém tankovém dní ve VTM Lešany
02 / 09 / 2015, 13:30

Ještě se vracíme k tiskové konferenci českého prezidenta v pondělí 31. srpna. Řadu jeho odpovědí totiž mainstreamová média vůbec neuvedla.

Na dotaz redaktory České televize k výzvě skupiny Českoslovenští vojáci v záloze proti válce plánované velením NATO odpověděl prezident Miloš Zeman:

"Ochranu hranice nelze v žádném případě spojovat s naší kritikou NATO, protože, domnívám se, že existuje myšlenka tzv. aktivních záloh, k níž se čeští vojáci v záloze mohou připojit. Aktivní zálohy mají v současné době 1200 členů, do roku 2020 se plánuje zvýšení jejich počtu na 5 tisíc a já, pro rozhovoru s náčelníkem gerenálního štábu plně podporuji legislativní změny,které by usnadnily toto rozšiřování těchto záloh."

V Česku a na Slovensku vzniká organizovaná domobrana proti NATO a muslimům

Na další dotaz "Jak by se vláda měla zachovat, aby přesvědčila staré členské země, které jsou spíše pro kvóty", odpověděl:
"Já plně podporuji stanovisko české vlády a řady dalších zemí, které odmítly povinné kvóty EU. Rozmisťování by mělo za a) být založeno na základě dobrovolnosti a za b) hlavní pomoc by měla směřovat tam, odkud uprchlíci pocházejí. Uvědomte si prosím, že se jedná většinou o ekonomické migranty a tito lidé samozřejmě oslabují vlastní zemi svým odchodem."

K otázce xenofobie mezi českými občany uvedl:
"Občané, zejména ve Francii jsou více xenofobní než u nás, kde mají své zkušenosti s obtížně asimilitovatenou menšinou uprchlíků....Pokud jde o inspiraci Skandinávií, víme, že Švédsko bylo dlouhou dobu velice toleratní vůči uprchlíků, nicméně předpokládám, že i vy jste si povšiml, že v posledních měsících tuto toleranci, jemně řečeno, zmírnilo."

O čem se nesmí mluvit? O kriminalitě imigrantů ve Švédsku. Integrace přistěhovalců je jedno velké fiasko.

Celý průběh tiskové konference je ke shlédnutí na serveru České televize.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.