Český veterán ukázal americkému konvoju holý zadok

Český veterán ukázal americkému konvoju holý zadok
Autor fotografie: Screenshot/Youtube
01 / 06 / 2016, 06:30

Český veterán, ktorý nazval prejazd amerického konvoja cez Českú republiku ako ''agresívnu misiu'' sa rozhodol zaujať aj inak ako slovami. Počas prejazdu kolóny ukázal Američanom holý zadok.

Konvoj amerických vojakov zaujal mnoho občanov Českej republiky, popri cestách ho privítalo aj mnoho rodičov s deťmi, ktoré prišli pozdraviť spojencov a pozrieť sa na bojovú techniku.

Američanov prišiel privítať  aj Bohuslav Sobotka

Avšak našiel sa aj človek, ktorý s prejazdom nesúhlasil, a svojim nepremysleným činom si privodil len problémy. Martin Zapletal popisoval amerických vojakov ako ''agresívnych zabijakov a okupantov,'' a následne im ukázal holý zadok. Polícia Českej republiky zatkla Zapletala, jeho čin je chápaný tak, že bude čeliť obvineniu z "výtržníctva", za tento čin mu hrozí väzenie až na tri roky.

Pre ČTK polícajný hovorca Pavel Šváb povedal:


„Choval se, jak neměl. Neuposlechl výzev policie, aby tak nečinil, a udělal to opakovaně. Zahájili jsme proto úkony pro podezření z přečinu výtržnictví. Nikoho jsme ale zatím neobvinili. Budeme vyslýchat svědky a dotyčný bude muset podat vysvětlení."

Polícia Českej republiky zatkla Zapletala, jeho čin je chápaný tak, že bude čeliť obvineniu z "výtržníctva", za tento čin mu hrozí väzenie až na tri roky.

 

Martin Zapletal pre krajskelisty.cz


,,Je to výraz môjho politického názoru, je to forma pokojného protestu.''

 Zdroje: krajskelisty.cz, youtube, čtk.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.