Čeští instruktoři budou trénovat irácké piloty

Čeští instruktoři budou trénovat irácké piloty
Autor: Max Pfandl (CC BY 2.0)|Popisek: Ilustrační foto L-159
01 / 04 / 2016, 08:45

Česká vláda schválila plán ministerstva obrany na vyslání až 35 instruktorů do Iráku pro výcvik pilotů letadel L-159.

Podle ministra obrany Martina Stropnického by měli být intruktoři nasazeni od června 2016 a zůstanou až do konce roku 2018. Tato iniciativa je součástí mezinárodního úsilí na pomoc Iráku v boji proti Islámskému státu.

Vláda dala vyslání instruktorů zelenou tuto středu, ale nasazení musí být ještě schváleno parlamentem.

Česká republika dodává do Iráku 15 bitevníků L-159, co Británie upustila od námitky na vývoz určitých technologií. Česká republika již poskytla výcvik čtyřem iráckým pilotům letadel a desítkám pilotů vrtulníků přímo v České republice.

Zároveň probíhají dodávky irácké armádě jako střelivo, granáty a protitankové granátomety.

Zdroj: AP

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace