Čeští žoldáci ve službách Doněcké lidové republiky byli zatčeni za činy související s terorismem

Čeští žoldáci ve službách Doněcké lidové republiky byli zatčeni za činy související s terorismem
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Zatýkání
21 / 04 / 2021, 14:30

Národní centrála proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) provedla rozsáhlou zatýkací akci mezi Čechy, kteří mají mít vazby na proruské separatisty na Ukrajině. Zatčeno bylo 5 lidí.

NCOZ od dnešního rána provádí na celém území České republiky úkony trestního řízení, které souvisí se zapojením českých občanů do ozbrojeného konfliktu na východě Ukrajiny na straně tzv. Doněcké lidové republiky.

Došlo k zadržení celkem 5 osob, kdy v dané věci zatím nebylo zahájeno trestní stíhání proti konkrétní osobě či osobám.

Trestní řízení je vedeno pro podezření ze spáchání trestných činů „teroristický útok“, „financování terorismu“ a „podpora a propagace terorismu“.

V tuto dobu probíhají ze strany kriminalistů NCOZ výslechy podezřelých osob a svědků. Trestní řízení dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Praze.

NCOZ podotýká, že shora uvedené úkony trestního řízení nesouvisí s kauzou výbuchů muničních skladů ve Vrběticích.

Zdroj: Policie ČR

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace