Cestujete do Belgie nebo do Francie? České ministerstvo zahraničí nabádá k opatrnosti

Cestujete do Belgie nebo do Francie? České ministerstvo zahraničí nabádá k opatrnosti
Popisek: Ilustrační foto
18 / 11 / 2015, 18:15

Před cestou do Belgie nebo Francie se na webu ministerstva zahraničních věcí ČR seznamte s aktuální bezpečnostní situací.

České ministerstvo zahraničních věcí varuje občany, kteří cestují do Belgie a Francie, k opatrnosti.

BELGIE: Varování souvisí s teroristickými útoky z minulého týdne, při nichž v Paříži zemřelo 129 lidí.V souvislosti s rozšířením platnosti třetího bezpečnostního stupně na celé území Belgie (na stupnici ze čtyř) doporučujeme občanům České republiky při pobytu v Belgii dbát zvýšené opatrnosti a řídit se pokyny bezpečnostních orgánů, zejména na místech s větší koncentrací osob.

FRANCIE: V souvislosti s útoky byl v zemi vyhlášen stav nouze a zavedeny systematické kontroly na všech hraničních přechodech (občané ČR mohou do země i nadále cestovat s platným občanským průkazem nebo cestovním pasem). Letiště zůstávají v provozu a zajištěno je i železniční spojení. Zejména při cestách letadlem doporučujeme dostavit se na letiště k odbavení s dostatečnou časovou rezervou. S časovou rezervou je nutno počítat i při cestách motorovým vozidlem. Do 19.11. jsou zakázána veřejná shromáždění. Občanům ČR, kteří se v Paříži nacházejí, doporučujeme dbát maximální opatrnosti, vyhýbat se jakýmkoliv místům s větší koncentrací osob a důsledně se řídit všemi pokyny bezpečnostních orgánů. Občanům, kteří mají v plánu účastnit se kulturní, sportovní či jiné obdobné akce, doporučujeme ověřit jejich konání předem u pořadatele. Ministerstvo zahraničních věcí též doporučuje občanům, kteří pobývají ve Francii, aby průběžně udržovali kontakt se svými příbuznými a známými v České republice a informovali je zejména o změnách místa svého pobytu.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.