Charita přiměla indickou ves, aby se pojmenovala po Trumpovi

Charita přiměla indickou ves, aby se pojmenovala po Trumpovi
Popisek: Donald Trump
24 / 06 / 2017, 10:30

Charita, která chudým Indům dodává toalety, chce docílit toho, aby byla vesnice Maroda na severu Indie pojmenována po americkém prezidentovi Donaldu Trumpovi. Organizace chce svým záměrem uctít vztahy se Spojenými státy a získat podporu k zajišťování lepších hygienických podmínek v Indii, napsala agentura AP.

Nový název vesnice Trump Sulabh není ještě oficiální, a nefiguruje tedy na mapách. Název charitativní organizace Sulabh International se inspiroval hindským výrazem pro ,,dostupný". Toto slovo má zastupovat jednoduché suché záchody s odpadovou jímkou, které tato charita buduje v celé Indii, kde se těchto zařízení povážlivě nedostává.

Mnoho ze 400 obyvatel vesnice nemá ani potuchy o tom, kdo vůbec Trump je. Jsou ale rádi, že rada starších na tento propagační tah přistoupila. Znamená to totiž, že ve zhruba šedesáti domech z bláta přibude zdarma záchod. Trump ani USA se na financování nových toalet nepodílejí.

,,Nechápu, proč vesnici nemohli pojmenovat po našem premiérovi," říká stavební dělník Said Husain. I tak je za tuto iniciativu rád a doufá, že bude následovat finanční podpora na vzdělání, zavedení elektřiny a další zlepšení.

Slavnostního přejmenování vesnice se účastnila média a jeho organizátoři se s vesničany domluvili, aby při každém uvedení Trumpova jména zvolali ,,Zindabad!", tedy ,,Ať žije!". Akce byla načasována před odjezdem indického prezidenta Naréndry Módího do Washingtonu, kde se setká s americkým prezidentem.

Zakladatel charitativní organizace Bindešvar Pathak přiznal, že pojmenování vesnice po Trumpovi bylo tahem, který měl přilákat více pozornosti a finančních prostředků na úsilí organizace zlepšovat v Indii hygienické podmínky.

Skutečnost, že v prašné vesnici Maroda, která leží asi 70 kilometrů sever od Nového Dillí, je jen poskrovnu toalet, není ničím nezvyklým. Více než 60 procent z 1,3 miliardy Indů potřebu stále vykonává pod širým nebem.

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace