Charlie Hebdo bohužel přestřelil. Do mrtvých se nekope

Charlie Hebdo bohužel přestřelil. Do mrtvých se nekope
Autor: Flickr.com|Popisek: Charlie Hebdo
29 / 12 / 2016, 16:00

KOMENTÁŘ

Říká se, že ,,o mrtvých jen dobře" nebo také, že do mrtvých se nekope. Tragédie Alexandrovců, z nichž drtivá část zahynula při letecké havárii, by naopak měla vést slušné lidi po celém světě k pietě. 

Bohužel humoristický časopis Charlie Hebdo tuto pietu nepochopitelným způsobem porušil, když se obětem letecké havárie svými karikaturami veřejně vysmíval. Rusko, pro něž byli a jsou Alexandrovci po dlouhá léta kulturním pokladem a také cenným vývozním artiklem, již oprávněně karikatury odsoudilo.

Charlie Hebdo je svým řízným humorem proslulý. Jsou však meze, které se nemají překračovat. V tomto případě měl Charlie Hebdo zachovat zdrženlivost a upustit od jakéhokoliv zesměšnění obětí letecké tragédie. To bohužel Charlie Hebdo v dětinské snaze šokovat a prodat co nejvíce výtisků neudělal. Proto by se měl hluboce stydět.

Psali jsme: Rána pro Rusko: Letadlo s Alexandrovci se zřítilo do Černého moře

Za pádem ruského letadla může být závada vztlakových klapek

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace