Charlie Hebdo provokuje: Na titulce nového čísla je utopené syrské dítě

Charlie Hebdo provokuje: Na titulce nového čísla je utopené syrské dítě
14 / 09 / 2015, 18:00

Osm měsíců po brutálním útoku na pařížský satirický list Charlie Hebdo, časopis opět budí kontroverze. Na titulní straně chystaného čísla je karikatura utopeného syrského chlapce Ajlana Kurdiho.

Humor Charlie Hebdo je založen na provokaci a vzbuzování i negativních reakcí. Ty si časopis nyní vysloužil zveřejněním dvou karikatur dalšího čísla. Na titulní straně pod nápisem "Imigranti vítejte", je obrázek  chlapce Ajlana Kurdiho, který nedávno utonul na pobřeží Turecka a další text hlásá "Tak blízko...". Na obrázku je také šašek Ronald McDonald’s a reklama na "Akce - dvě dětská menu za cenu jednoho".

Tím ale legrácky okolo tragického úmrtí nekončí. Na další karikatuře je Ježíš kráčející po vodní hladině a vedle něj z vody vyčuhují dětské nohy. Obrázek je nadepsán "Důkaz, že je Evropa křesťanská" a u Ježíše je text "Křesťané chodí po vodě", zatímco u dětských nožiček je "Muslimské děti se topí".

Charlie Hebdo za kresby utržil obrovskou vlnu kritiky na sociální síti Twitter, kde byly karikatury zveřejněny.

Zdroj: Telegrafi.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace