Chcete na vlastní kůži pocítit cyklon B? Děsivá protižidovská videohra vyvolala znechucení

Chcete na vlastní kůži pocítit cyklon B? Děsivá protižidovská videohra vyvolala znechucení
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: památník Holocaustu
31 / 01 / 2017, 18:30

Velkou vlnu nevole na sociálních sítích vzbudila úniková videohra nazvaná ,,Dostaň se ven".

Chcete se vcítit do vězňů koncentračního tábora Osvětim? Chcete na vlastní kůži pocítit cyklon B a strach ze smrti? Takovými i jinými slogany láká videohra, kterou lidé na sociálních sítích masově odsuzují.

Podle těchto komentářů hra znevažuje oběti nacistických zvěrstev, především pak Židy. Tvůrci videohry jsou podle těchto nesouhlasných komentářů buďto ,,historickými analfabety", či chtějí pouze na památce obětí Holocaustu jen vydělat. Lidem na sociálních sítích také vadí, že videohra je povolena v běžné distribuci. Žádají proto její stažení.

Videohra je zasazená do prostředí koncentračního tábora Osvětim. a hráč má za úkol přes všechny nástrahy nacistů se dostat z koncentračního tábora dostat. Autoři dokonce na hru v těchto dnech, kdy se připomínají po světě zvěrstva Holocaustu, nabízejí slevu.

Hru si lze objednat přes Internet, ale autoři zde nejsou uvedeni. Podle nich má však videohra pouze navodit ,,správnou" atmosféru z koncentračního tábora.

 

psali jsme:

VIDEO: Neonacistický voják bez milosti střílí uprchlíky. Krvavá videohra vzbudila poprask

Zdroj: dailymail.co.uk

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.